Resident Evil Outrage (Revelations 3), Capcom, Resident Evil Outrage má být pokračování Revelations

Resident Evil Outrage má být pokračování Revelations

Důvěryhodný insider láká na časovou exkluzivitu pro Switch. Vyjde prý nejpozději za rok

Zdroj: Capcom
16. 2. 2021

Sága Resident Evil letos slaví 25. narozeniny a zatímco čekáme na Village, který má na trh dorazit v květnu, už se kuloárech mluví o další hře. Novou várku spekulací pustil do světa důvěrně známý insider a leaker Dusk Golem alias AestheticGamer. I když jsme v posledních týdnech netlumočili každý jeho postřeh, protože je skutečně velmi aktivní, sluší se připomenout, že má, co se japonských hororových her týká, velmi dobrou reputaci.

Teď tvrdí, že se chystá pokračování podsérie Revelations a vyjde buď ještě na konci tohoto roku, nebo začátkem příštího. Pravděpodobně ale prý neponese název Revelations 3, ale Resident Evil Outrage. Má se jednat o další připomínku pětadvacátého výročí s tím, že skoro jistě půjde o časovou exkluzivitu pro Nintendo Switch. Jinak má ale zamířit i na další platformy a bude to cross-gen hra. Dusk Golem ovšem netuší, jak dlouho by měla zůstat jen na Switchi.

Titul má mít vyšší rozpočet a ve vývoji strávil více času než Revelations 1 i 2. Na hře se pracuje podle Dusk Golema asi čtyři roky a její vývoj přijde skoro stejně draho jako Village.

Resident Evil Outrage údajně pohání opět RE Engine, který využil už Resident Evil 7 nebo Devil May Cry 5. Na Switchi na něj vsadil Monster Hunter Rise. I když to nebude ta nejhezčí hra ze série Resident Evil, na poměry Switche má prý vypadat opravdu velmi dobře. Titul má mít vyšší rozpočet a ve vývoji strávil více času než Revelations 1 i 2. Na hře se pracuje podle Dusk Golema asi čtyři roky a její vývoj přijde skoro stejně draho jako Village.

I to může být důvodem, proč se podle Dusk Golema hra nebude nakonec jmenovat Revelations 3. Má být spíš na úrovni Code: Veronica. O hře poprvé slyšel v roce 2017 a hlavní hrdinkou má být Rebecca Chambers. Vedle ní se však mají ve hře objevit další dvě známé postavy. Dusk Golem je ale nechtěl jmenovat.

Oznámení přijde nejspíš po vydání Village

Hra má být oznámena později v tomto roce, možná nedlouho po vydání Village. Dusk Golem se podle svých slov na hru velmi těší, zejména pokud se potvrdí něco z toho, co o titulu slyšel. Až do vydání Village se ale chce soustředit především na aktuální hru. Pak nám prý řekne o Outrage víc.

První díl Resident Evil: Revelations vyšel nejprve v roce 2012 na 3DS a o rok později ve vylepšené verzi také na PC, PS3, X360 a Wii U. Verze pro PS4, Xbox One a Switch jsme se dočkali v roce 2017 a pořád to byl velmi dobrý titul, který sice neměl produkční kvality číslované série, ale zato nabídl pamětníkům klasičtější hratelnost. Epizodický Resident Evil: Revelations 2 vycházel v průběhu roku 2015 na PC, PS3, PS4, X360, Xbox One i Vitu a o dva roky později dorazil také na Switch. Na první díl kvalitativně nedosáhl, ale pořád to byla velmi slušná hra.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru