Resident Evil míří na VR, Netflix i do Dead by Daylight

Resident Evil míří na VR, Netflix i do Dead by Daylight

Máme novou upoutávku na seriál. Resident Evil 4 vyjde na Quest 2. A RE v Dead by Daylight

Zdroj: Capcom
16. 4. 2021

Půlnoční akce věnovaná Resident Evilu se netočila jen okolo Village. Capcom si přichystal pro fanoušky rovněž několik překvapení, jak sliboval. Největším je nejspíš oznámení Resident Evil 4 VR pro headset Oculus Quest 2. Capcom, Oculus Studios a Armature Studios přinášejí další verzi hry, která se dostala snad na každou myslitelnou platformu. Tentokrát z first person perspektivy. Už 21. dubna se při příležitosti Oculus Gaming Showcase dozvíme další podrobnosti. Toto oznámení ale pravděpodobně nemá nic společného s dříve spekulovaným remakem RE4. Ve virtuální realitě bylo možné si užít i Resident Evil 7 díky PSVR.

Ani tím ale výčet novinek a oznámení nekončí. Kanadské studio Behaviour Interactive se spojilo s Capcomem a přinese svět Resident Evilu do svého asymetrického multiplayerového hororu Dead by Daylight. Nový obsah inspirovaný RE se do hry dostane v červnu. Obě strany si spolupráci pochvalují a vývojáři slibují, že výsledek je fantastický a překvapí nové hráče i veterány. Hráči prý mohou čekat ikonický obsah inspirovaný slavnou ságou. Brzy se máme dočkat dalších podrobností, konkrétně 25. května. Dead by Daylight už se dříve spojil i se Silent Hillem od Konami. Paradoxní také je, že Capcom se před časem neúspěšně pokusil Dead by Daylight konkurovat s vlastním asymetrickým multiplayerovým hororem Resident Evil: Resistance.

Dočkali jsme se i novinek k CGI seriálu Resident Evil: Infinite Darkness, který poběží na Netflixu. Máme k dispozici novou upoutávku a dozvěděli jsme se, že premiéru bude mít v červenci. Příběh je zasazen do roku 2006, dva roky po událostech Resident Evil 4 a hlavními hrdiny jsou Leon S. Kennedy a Claire Redfield. Nebude trvat dlouho a zombie začnou řádit v Bílém domě, jak jsme už dříve psali. Více podrobností o tomto projektu najdete v našich starších článcích. Pokud jde o chystaný hraný film s podtitulem Welcome to Raccoon City, natáčení v kanadském Torontu už skončilo a v tuto chvíli se pracuje na speciálních efektech.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru