Resident Evil 8 přinese více hororu i akce

Next-gen přírůstek do série bude otevřenější a děsivější. Protagonistou je opět Ethan Winters

Zdroj: Capcom
12. 6. 2020
Název: Resident Evil Village Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 7. 5. 2021 Platformy: , , Žánr: ,

Temný, kontroverzní a s podtitulem Village. Takto popisovaly osmý díl ságy Resident Evil spekulace ještě před včerejším odhalením a to vše se také potvrdilo. Jak již napovídá podtitul, centrem dění bude vesnice, díky čemuž bude prostředí hry otevřenější. Míře děsu to ale nijak ubírat rozhodně nemá a vývojáři slibují opět maximálně napínavý zážitek.

Protagonistou bude opět Ethan Winters, kterého fanoušci hry znají z Resident Evilu 7: Biohazard. Další kapitola jeho příběhu se odehrává několik let po událostech předchozho titulu a hráči se s hrdinou setkávají v momentě, kdy se snaží užít si s manželkou Miou zaslouženého klidu ve vesničce ukryté v horách. To se mu ale nepovede a z dosavadních materiálů víme, že jedním z důvodů, proč bude Ethanův příběh opět plný šoků a zvratů, je příchod Chrise Redfielda. Toho jsme mohli vidět již v první upoutávce a na první pohled bylo zřejmé, že se Chris změnil a může to být právě on, kdo je příčinou v úvodu zmíněné kontroverze.

Kromě včerejšího odhalení se můžete podívat také na vývojářský deníček, kterým provází dvojice producentů hry – Cujoši Kanda a Peter Fabiano. Ti jsou ve třech minutách záběrů poměrně sdílní a kromě obecných slibů o maximálním vtažení do děje za pomocí realistické grafiky i zvuku poodhalují některé z klíčových aspektů hry. Ta běží na vlastním RE enginu, který v nedávné době poháněl druhý, třetí i sedmý díl série a vedle toho i Devil May Cry 5. V tomto ohledu využívají vývojáři předchozí know-how a získané zkušenosti aplikovali při přechodu na next-gen. Ten má v tomto případě být skutečně regulérním pokračováním a lpění na názvu Village neznačí spin-off. Dvojice producentů potěšila fanoušky RE7 oznámení návratu first person kamery.

Vedle zmíněného otevřenějšího prostředí se pak hráči mohou těšit z toho, že vesnice samotná má nabízet barvitý charakter a dostatek možností k objevování, čímž má efektivně plnit roli samostatné postavy. Jak ale bylo vyřčeno – více otevřených prostor neubírá na strachu, naopak. Toho bude naopak víc a přibýt by mělo být rovněž akce. V té se můžeme těšit na nové typy nepřátel a pokud bychom měli z videa cokoli usuzovat, tak možná potkáme i cosi jako vlkodlaka, o němž se už dříve také spekulovalo. A když už jsme u těch úsudků, tak v galerii níže můžete vidět obrázek, který vývojáři údajně původně nechtěli vkládat do upoutávky, jelikož prý příliš mnoho napovídá. Takže koukněte a s chutí do spekulací.

Další oficiální informace každopádně mají dorazit až na konci léta. Hra samotná pak vyjde v průběhu příštího roku na Xbox Series X, PlayStation 5 a na PC.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru