Resident Evil 8 má vyjít i na současné generaci konzolí

Kvůli pandemii koronaviru to nemuselo klapnout, teď je to stoprocentní, říká známý insider

Zdroj: Capcom
22. 9. 2020
Název hry: Resident Evil Village Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 7. 5. 2021 Platformy: , , Žánr: ,

Ještě před tím, než došlo na oficiální představení hry Resident Evil Village, přinášeli jsme vám řadu zpráv, opírající se o neoficiální tvrzení insidera s přezdívkou AestheticGamer, vystupující rovněž jako Dusk Golem. Ačkoliv se insider netrefil ve všech bodech svých spekulací, vždy zmiňoval možnou zastaralost jeho informací, případně možnost jejich změny, což se vedle nejrůznějších detailů o evropštějším zasazení, příklonu k fantasy nebo podivně se chovajícímu Chrisu Redfieldovi týkalo i možného vydání na aktuální generaci konzolí. AestheticGamer v červnu uvedl, že ačkoliv se plány kolem verzí pro PS4 a Xbox One změnily, stále v jejich uvedení věřil a naznačoval, že se situace ještě vyjasní. O tři měsíce později pak mělo na jeho slova dojít a insider je nyní stoprocentně přesvědčený, že na cross-gen vydání skutečně dojde.

„Jak už jsem řekl dříve, ještě před situací kolem koronaviru jsem si byl jistý, že hra vyjde na obou generacích konzolí v lednu 2021. Teď bych vám chtěl říct, že jsem obdržel stoprocentní potvrzení, že hra zůstává cross-gen a momentálně cílí na období první poloviny roku 2021,“ napsal AestheticGamer na svůj Twitter dnes ráno. Naznačil také, že by k oficiálnímu oznámení mělo dojít už brzy, a jako vhodná příležitost se jeví blížící se digitální verze veletrhu Tokyo Game Show. Vývojáři z Capcomu navíc už včera potvrdili, že 27. září proběhne v rámci zmiňované show speciální prezentace, v níž se vedle Devil May Cry 5 Special Edition budou věnovat právě novému Resident Evilu. Podle rozvrhu bude dalšímu dílu oblíbené hororové hry věnován hodinový prostor, rozdělený na půlhodinovou prezentaci stejně dlouhý segment rozhovoru.

Na postavu Chrise Redfielda jsme naráželi už v úvodu – ostatně, v jednom z trailerů pravděpodobně zastřelí (těhotnou?) manželku hlavního hrdiny Ethana Winterse.

Nakonec, sám AestheticGamer v navazujícím tweetu k první zmiňované informaci dodal, že se zase na nějakou chvíli odmlčí a dá prostor oficiálním zprávám, které dorazí na konci tohoto týdne a když už bude něco komentovat, pak jedině na konto očekávané prezentace Capcomu. Na ní bychom se vedle možného potvrzení PS4/Xbox One verzí mohli dočkat také dalšího upřesnění o zasazení hry a snad i o jejím příběhu, kolem kterého stále panuje řada nejasností. Na postavu Chrise Redfielda jsme naráželi už v úvodu – ostatně, v jednom z trailerů pravděpodobně zastřelí (těhotnou?) manželku hlavního hrdiny Ethana Winterse. Důležitou roli ale má zřejmě hrát i jeho (nenarozené?) dítě a samozřejmě i ony fantasy kulisy, připomínající evropský středověk. Narazit bychom měli na čarodějnice, vlkodlaky a další pro sérii nepříliš typická monstra, byť zombie zřejmě zcela chybět nebudou. Je nicméně už jisté, že hra navazuje na sedmý díl a s největší pravděpodobností nabídne i možnost hraní ve VR. Zatím se se hrou oficiálně počítá pouze pro PlayStation 5, Xbox Series X|S a PC.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru