Resident Evil Village, Capcom, Resident Evil 8 má údajně dva hlavní hrdiny

Resident Evil 8 má údajně dva hlavní hrdiny

Hra má být představena na akci Sony. Chris Redfield možná přejde na "temnou stranu"

Zdroj: Capcom
8. 6. 2020
Název: Resident Evil Village Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: ,
Datum vydání:
2023 (iOS)

Zdá se, že oznámení survival hororu Resident Evil 8 je opravdu za dveřmi. Informace k nám proudí z několika různých zdrojů. Insider AestheticGamer alias Dusk Golem na Twitteur napsal, že si je na 99 procent jistý, že novinka se objeví ve streamu Sony věnovaném hrám pro PlayStation 5. Předtím přitom podobně hovořil také o soft rebootu Silent Hillu. Vede ho k tomu mimo jiné skutečnost, že celá série je nyní na řadě distribučních kanálů k dispozici se slevou.

S další várkou informací pak přispěchal magazín Biohazard Declassified. Ten ve svém článku upozorňuje, že nic nebylo oficiálně potvrzeno, ale opírá se prý o důvěryhodné zdroje. Nicméně berte vše raději s rezervou. I když nové informace zapadají do předchozích zpráv, není nic těžkého něco podobného vymyslet tak, aby tomu lidé uvěřili. Současně se na tomto místě sluší upozornit, že pokud jsou naopak podrobnosti pravdivé, někdo by mohl mít pocit, že už hraničí se spoilery, i když těm nejzásadnějším se záměrně vyhneme.

Hrát nebudeme jen za Ethana Winterse z Resident Evilu 7, ale v některých částech i za mladou ženu jménem Emily, která mu pomáhá. Vyrostla v titulní vesnici a pátrá po svém otci.

Tak o co vlastně půjde? Resident Evil 8 s podtitulem Village se má točit okolo okultismu. Jistý kult tu uctivá ohavnosti vzniklé s pomocí nového druhu viru. I když se zpočátku má zdát, že novinka přinese nějaké nadpřirozené prvky, příčinou všech podivných výjevů bude virus rozptýlený ve vzduchu způsobující halucinace. Našimi úhlavními protivníky mají být tentokrát jakýsi hrabě Alan R. a Alex Wesker. 

Hrát nebudeme jen za Ethana Winterse z Resident Evilu 7, ale v některých částech i za mladou ženu jménem Emily, která mu pomáhá. Vyrostla v titulní vesnici a pátrá po svém otci. Kromě zmíněné vsi navštívíme i hrady, jeskyně a lesy. Mnohem častěji než kdy dřív v rámci série se budeme pohybovat v exteriérech. V tomto smyslu i stran přesunu do Evropy ze všeho nejvíc novinka zřejmě připomíná Resident Evil 4. Budeme pravidelně používat baterku, která se může vybít, ale její energie se za čas zase obnoví.

Znovu se hovoří o tom, že v příběhu bude hrát důležitou roli dítě, které mají Ethan a Mia. Rozhodně není normální a schovávají se před světem. Hrdina dřívějších her Chris Redfield se má rodince vloupat do domu a zřejmě nebude mít vyloženě kladnou roli. Těžko říct, zda jde o důsledek odlišného přesvědčení, nebo se z něj Capcomu pokusí učinit nového atagonistu. Už dříve se mluvilo o tom, že příběh má být temný, kontroverzní a rozdělit fanoušky. Další podrobnosti stran příběhu ale raději záměrně nepřepisujeme, najdete je na webu Biohazard Declassified, pokud chcete riskovat vyzrazení úvodní premisy.

Každopádně Ethan se nějak objeví ve zmíněné vesnici a musí putovat neznámou zemí a horami. Dochází tu k nevysvětlitelným zmizením a jednou z obětí je zřejmě i otec Emily. Narazíme na nepřátele podobné zombiím i protivníky připomínající ganado, infikované parazitem Plaga z RE4. Kromě nich se nám postaví do cesty psi, vlci a něco podobného lickerům. Někteří protivníci umí používat zbraně podobně jako v RE4. Znovu se spekuluje také o vlkodlakům podobných monstrech.

Novinka prý bude nejtemnější a nejděsivější z celé ságy a plánuje předvést nové znepokojivé nepřátele, jejichž design bude v rámci série unikátní.

Jen pro úplnost připomeneme, že už několik měsíců se mluví o tom, že Resident Evil 8 má být first person a navazovat na příběh RE7, i když se zrodil z projektu Revelations 3. Novinka prý bude nejtemnější a nejděsivější z celé ságy a plánuje předvést nové znepokojivé nepřátele, jejichž design bude v rámci série unikátní. Kromě PC hra míří na současné i nové konzole a pohání ji RE Engine. Už dříve se psalo, že důležitou roli hraje průzkum a v příběhu budou vystupovat rovněž čarodějnice.

Kromě Resident Evilu 8 prý Capcom pracuje také na remaku čtvrtého dílu. Na starost ho má ósacký tým M-Two ve spolupráci s dalšími studii a vyjít by měl v roce 2022. Na remaku podle Dusk Golema pracuje více lidí než na předchozích dvou vylepšených verzích a vzniká sice bez původního režiséra, ale Šindži Mikami s projektem souhlasil a dal mu údajně zelenou.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru