Resident Evil Village, Capcom, Resident Evil 8 má nést podtitul Village

Resident Evil 8 má nést podtitul Village

Vypravíme se do Evropy s Ethanem a Chrisem Redfieldem. Půjde po nás čarodějnice

Zdroj: Biohazard Declassified
7. 4. 2020
Název: Resident Evil Village Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 7. 5. 2021 Platformy: , , , , Žánr: ,
Datum vydání:
2023 (iOS)

Zdá se, že neuplyne den, abychom se nedozvěděli další střípky informací o chystaném pokračování hororové série Resident Evil. Magazín Biohazard Declassified teď přišel s čerstvou várkou nepotvrzených detailů. Resident Evil 8 má podle jeho zdroje mít podtitul Village a podobně jako se v případě sedmičky skrývala v názvu římská číslice VII, nyní by se číslice VIII mohla ukrývat ve slově Village. Web představil vlastní vizi toho, jak by takové logo mohlo vypadat.

Řada dalších informací pak byla zopakována, případně rozšířena. Čarodějnice, která má hráče v novém titulu pronásledovat, prý funguje podobně jako Marguerite Baker z Resident Evilu 7. Podle zdrojů magazínu má v příběhu hrát důležitou roli také Chris Redfield, který se objevil na konci sedmého dílu a v DLC. Objeví se prý ve flashbacích, které se mají týkat Ethana a jeho manželky. Má také vypadat zase trochu jinak, aby se povedlo lépe propojit jeho původní podobu a pozměněný vzhled, který fanoušky překvapil v Resident Evilu 7. Hlavním hrdinou ale bude znovu Ethan.

Opět se zmiňuje, že hra má být zasazená do Evropy, pravděpodobně do zasněžené horské vesničky, kde se Ethan setká s Chrisem. Magazín Biohazard Declassified opakuje také informaci o first person perspektivě. Capcom prý experimentuje s inventářem a jeho rozhraním, které může vycházet z RE7, ale také čtvrtého dílu. Už dříve jsme slyšeli, že hráče budou pronásledovat kromě nepřátel také halucinace, kvůli nimž bude obtížné rozlišit, co je skutečné a co nikoli. A také to, komu můžete věřit.

Aktuální Resident Evil 8 se zrodil z pokračování spin-offu Revelations.

Většina informací má pocházet z březnových testů, což je prý důvodem, proč se teď objevilo tolik nepotvrzených zpráv najednou. Už insider AestheticGamer před pár dny napsal, že aktuální Resident Evil 8 se zrodil z pokračování spin-offu Revelations. Capcom byl prý pozitivně překvapen kvalitou hry, a proto se ji rozhodl povýšit na regulérní pokračování.

Resident Evil 8 by měl vyjít v prvním čtvrtletí příštího roku. Samotný web Biohazard Declassified ale upozorňuje, že nemá pravost detailů jak ověřit a opírá se jen o vlastní zdroje a další úniky a leakery, kteří v posledních dnech referují o podobných věcech. Přirozeně by nebylo těžké ale přijít s podobným výmyslem, který by jen zapadal do ostatních informací, proto berte veškeré podrobnosti s rezervou.

Na současné i nové konzole

Nicméně zatím vše působí věrohodně a pravost dřívějších informací potvrdil na základě svých vlastních zdrojů mimo jiné respektovaný magazín Video Games Chronicle. Podle něj by měla hra vyjít na současné konzole i systémy nové generace. Pokud se potvrdí evropské kulisy, dokážeme si živě představit, že jde s místními folklórem a mytologií právě o ony dříve zmíněné nové netradiční prvky. Psalo se třeba o vlkodlacích a dalších nadpřirozených tvorech. Bylo by zajímavé, kdybychom se vypravili do východní Evropy, Skandinávie nebo třeba staré dobré Anglie.

Jen tak mimochodem pak magazín Video Games Chronicle závěrem svého textu zmiňuje, že hra Deep Down, která před lety vzbudila velké pozdvižení, ale nikdy nevyšla, byla podle zdrojů webu skoro hotová, když byla uložena k ledu.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru