Resident Evil 8 má být temný a kontroverzní

Fanoušci dál dělají remaster čtvrtého dílu. Na jeho enginu vzniká také remake první hry

Zdroj: Capcom
11. 5. 2020
Název hry: Resident Evil Village Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 7. 5. 2021 Platformy: , , Žánr: ,

Zprávy ze světa Resident Evilu. Tak by se dal ve zkratce vyložit přehled novinek, které se týkají populárního survival hororu od Capcomu. Nepotvrzené informace na konto spekulovaného osmého dílu neustávají a s dalšími detaily opět přispěchal důvěrně známý leaker AestheticGamer alias Dusk Golem, který na Twitteru tvrdí, že novinka bude zdaleka nejtemnější a nejděsivější v celé sérii. Připravit se podle něj máme na nějaké opravdu znepokojivé nepřátele, jejichž design má být v rámci ságy výjimečný.

Resident Evil 8 podle něj bude cross-gen hra, která kromě PC míří na současné i budoucí konzole. Titul se samozřejmě má spoléhat na osvědčený RE Engine od Capcomu. Už dříve AestheticGamer referoval o zasazení do Evropy, čarodějnicích, vlkodlacích, first person perspektivě, návratu hlavního hrdiny RE7 Ethana Winterse i comebacku Chrise Redfielda. Pokračování, které údajně původně vznikalo jako Reveleations 3, prý může nést podtitul Village a vyjít by mohlo v příštím roce. Dusk Golem ale pokračoval i na fóru ResetEra, kde například naznačuje, že příběh bude kontroverzní a rozdělí hráče. Průzkum má tentokrát hrát mnohem větší roli, ale jiným způsobem než ve starších dílech. Většina hry bude podle něj zasazena do exteriérů.

Kromě nepotvrzeného remaku RE4 vzniká i komunitní remaster

Pokud před spekulacím dáváte přednost faktům, máme něco i pro vás. Zatímco Capcom se má údajně připravovat plnohodnotný remake Resident Evilu 4, šikovní fanoušci stále pracují na komunitním remasteru pod názvem Resident Evil 4 HD Project. Zvěsti o oficiální vylepšené verzi jejich úsilí nijak nenahlodaly. Autoři se v posledním příspěvku odvolávají na skutečnost, že zatím jde pouze o dohad, ale i kdyby se zpráva potvrdila, nic to na jejich projektu nemění.

Poslední remaky Capcomu podle vývojářů potvrdily, že se velmi liší od původních verzí. Čtyřka by na tom zřejmě nebyla jinak, a proto podle fanoušků komunitní remaster stále má své místo na slunci. Pokud vás výsledek jejich snažení zajímá, určitě se podívejte na nejnovější video. Resident Evil 4 HD Project je ke stažení na oficiálním webu a PC verze díky němu skutečně prokoukla.

Možná byste ale raději dali přednosti plnohodnotnému remaku prvního dílu, po němž opakovaně někteří fanoušci volají. Neměli bychom zapomínat na to, že hra z roku 1996 už se jednoho remaku dočkala. Vyšel exkluzivně pro GameCube v roce 2002 a po šesti letech se objevil také na Wii. Remaster remaku pak dorazil přibližně před pěti lety také na konzole současné a minulé generace a loni debutoval na Switchi. Nejde však o vylepšenou verzi ve stylu RE2 a 3. GameCube verze se stále spoléhala na předrenderovaná pozadí, ovládání à la tank a statické kamery jako originál.

Jeden z fanoušků se ale pokouší klasiku vylepšit tak, aby víc odpovídala moderním remakům od Capcomu. Modder Mr. Curious pracuje na titulu Resident Evil: Remix, který ale využívá pohled kamery přes rameno, s nímž přišel až čtvrtý díl. Hra také spoléhá na stejnou technologii. Titul má přijít s obsahem navíc a například úvodní video z originálu bude hratelné. Vývoj projektu se údajně blíží ke konci a na mod už se můžete podívat v akci. Kanál Residence of Evil zveřejnil přibližně půlhodinku z rozpracované verze.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru