Resident Evil 7 měl být live service s mikrotransakcemi

Producent Takeuči se s autorem série Mikamim rozpovídal o plánech Capcomu, jimž zabránil

Zdroj: Capcom
24. 8. 2022
Název hry: Resident Evil 7: Biohazard Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 24. 1. 2017 Platformy: , , , , , Žánr:

Japonský designér Šindži Mikami, jenž stál v 90. letech u zrodu série Resident Evil a zakladatel studia Tango Gameworks, se čas od času ke hrám ze slavné hororové série vrací a vzpomíná na ně či je komentuje. V minulosti hovořil například o tom, že vůbec první díl měl být původně z pohledu první osoby a dalších zajímavostech, ale třeba i o remaku Resident Evil 4 v době, kdy byl ještě spekulací. Tentokrát však došlo na povídání i o Resident Evil 7, s kterým neměl nic společného, jelikož se v ohlédnutí za 25 lety série objevil společně s producentem Džunem Takeučim a objevila se řada informací, které by hráče s největší pravděpodobností nepotěšily, pokud by se staly skutečností.

Capcom měl podle všeho se sedmým Resident Evil trochu jiné plány, než jak hra nakonec dopadla. Stačilo málo a hra mohla být live-service multiplayerovým titulem, navíc s mikrotransakcemi. Tyto informace se objevily na oficiálním YouTube kanálu Biohazard, jenž je spravován přímo Capcomem. Ve videu se totiž k rozhovoru sešli právě Šindži Mikami a režisér a producent Džun Takeuči, jenž je rovněž veteránem série, neboť se podílel na motion capture prvního a druhého dílu, u pětky působil jako producent a u sedmičky a později i remaku dvojky a trojky jako výkonný producent. Kromě jiných věcí došlo i na Resident Evil 7, na kterém se Mikami už nijak nepodílel, pouze Takeuči.

Capcom údajně chtěl, aby byl Resident Evil 7 hrou, „jež si hráči žádají“.

Takeuči popisoval, jak byl na vývojáře ze strany Capcomu vyvíjen tlak, aby se do této sféry pustili, načež zmínil, že se k vývoji přidal, aby těmto plánům zabránil. Capcom údajně chtěl, aby byl Resident Evil 7 hrou, „jež si hráči žádají“. To mělo znamenat zahrnutí online multiplayeru, mikrotransakce i live-service model. Vývoj i hra měly být v tak hrozném stavu, že měl Takeučiho k vývoji sedmičky povolat sám zakladatel a prezident Capcomu Kenzo Tsudžimoto. „‚Resident Evil 7 je v dost špatném stavu, Takeuči. Zapoj se a pomoz to dodělat!‘ Tak jsem skončil při práci na Resident Evil 7,“ popsal Takeuči, jak u vývoje nakonec skončil. Poté se okamžitě snažil odstranit výše zmíněné prvky, které chtěl Capcom do hry implementovat.

Zbyl vlastně jen ten prostý základ – obyčejná stará hororová hra pro jednoho hráče.

Takeuči tvrdí, že by multiplayer možná mohl fungovat, ale pouze za předpokladu, že by se to všechno dobře poskládalo dohromady. Podle něj však tehdy neměli žádné dobré nápady, a proto opustili i tento směr. Dále zmiňuje, že celkově často přemýšleli o tom, co je podstata Resident Evil, přičemž se shodli na tom, že je to samozřejmě samotný horor. Postupně se zbavovali všeho, co nechtěli, až jim zbyl vlastně jen ten prostý základ – obyčejná stará hororová hra pro jednoho hráče – což zároveň přirovnal k noční můře marketingu. Z dnešního pohledu však víme, že hra byla velice úspěšná, což by dost možná v původně plánovaném provedení nebyla.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru