Resident Evil 3

Resident Evil 3 dělá úplně nové studio M-Two

Tvoří jej bývalí zaměstnanci Capcomu a PlatinumGames. Původně do něj měl jít i Mikami

11. 12. 2019
Název: Resident Evil 3 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: , Datum vydání: 3. 4. 2020

Kdo vlastně dělá remake Resident Evilu 3 a jak je možné, že se dostane na trh tak krátce po vylepšeném druhém dílu? Tuto otázku si klademe už od včerejška a nyní máme k dispozici první odpovědi, i když zatím z neoficiálních zdrojů. Podle magazínu Video Games Chronicle a dalších insiderů novinka nevzniká v kancelářích Capcomu a takzvané R&D Division 1, která se postarala o remake Resident Evilu 2. Jeho autory mají být primárně vývojáři z nového studia M-Two Inc., jehož logo se objevilo i na konci traileru. Vedle loga Capcomu a tchajwanské společnosti NeoBards Entertainment, která dělá multiplayerový režim Resistance.

Některé zdroje naznačují, že Minami údajně oslovil, nebo plánoval oslovit a přizvat ke spolupráci bývalého kolegu a otce hororové ságy Resident Evil.

Podrobností o studiu M-Two je nyní jen velmi málo, ale ty, o nichž se mluví, rozhodně stojí za pozornost. Novou společnost údajně pomohl zafinancovat samotný Capcom, ale navzdory tomu se nejedná o first party tým a funguje nezávisle. Studio je prý v provozu už přes rok a teprve po vydání Resident Evilu 2 se k projektu měli připojit jako dohled i někteří vývojáři z R&D Division 1. Tvoří jej mnozí bývalí zaměstnanci společností Capcom a PlatinumGames s tím, že tím nejdůležitějším je veterán obou firem Tecuja Minami.

Minami se v Capcomu až do roku 2006 podílel na značkách jako Street Fighter, Mega Man, Devil May Cry nebo Resident Evil. Do roku 2016 pak působil jako prezident PlatinumGames. S pomocí financí od Capcomu pak o rok později měl vzniknout tým M-Two a tady to začíná být zdaleka nejzajímavější. Některé zdroje naznačují, že Minami údajně oslovil, nebo plánoval oslovit a přizvat ke spolupráci bývalého kolegu a otce hororové ságy Resident Evil.

Šindži Mikami však zřejmě tuto eventuální nabídku odmítl a rozhodl se zůstat ve studiu Tango Gameworks, které patří Bethesdě. Právě proto ale má prý nová společnost nést název M-Two – Minami a Mikami. Capcom odmítl tyto informace zatím jakkoli komentovat. Remake Resident Evilu 3 je pochopitelně debutem studia M-Two. Mikami naopak v tuto chvíli pracuje na vlastní nové hororové hře Ghostwire: Tokyo.

Bez zajímavosti není ani skutečnost, že prodeje remaku Resident Evilu 2 v těchto dnech předčily pětimilionovou hranici, a tedy i originál z roku 1998. Do hry se navíc přibude nová trofej a zřejmě nějaký dopis od Jill Valentine, který mají hráči najít a který symbolicky oba tituly propojí.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru