Control, 505 Games, Remedy pracují na hře ze světa Controlu i Alana Wakea

Remedy pracují na hře ze světa Controlu i Alana Wakea

Studio ustavilo vlastní sdílený vesmír. Všechny budoucí tituly mají být propojené

Zdroj: Remedy
8. 8. 2020
Název: Control Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: , Datum vydání: 27. 8. 2019

Během nedávného vysílání State of Play došlo na připomenutí, že vývojáři ze studia Remedy chystají už koncem srpna uvést druhé rozšíření pro svůj loňský hit Control. DLC pojmenované AWE – Altered World Event – už od svého oznámení odkazuje na postavu Alana Wakea ze stejnojmenné hry a postupem času začalo být čím dál tím zřetelnější, že se oba zmiňované tituly odehrávají ve stejném světě. Došlo tak na potvrzení, že hrdinka Controlu Jesse Faden bude v chystaném rozšíření vyšetřovat události, které se odehrály v městečku Bright Falls a vývojáři potvrdili, že k podobnému spojení nedochází naposled. Jak uvádí šéf studia Sam Lake v krátkém vzkazu fanouškům, Remedy ustavilo vlastní sdílený vesmír, do kterého bude automaticky umisťovat budoucí tituly, což se týká i aktuálně vznikající hry, o níž finští vývojáři v náznacích mluvili už v březnu.

„Deset let žhavíme šílený sen. Myšlenku, že se příběhy některých našich her spojí dohromady ve světě, který sdílí události, postavy i vlastní historii. Každou hru si budete moci vychutnat samostatně, všechny ale nechají nahlédnout do světa se vzrušujícími možnostmi crossoverů,“ říká Sam Lake. Vzápětí potvrzuje, že na tomto plánu jeho lidé pracovali trpělivě a v tichosti už nějakou dobu a výsledkem je vznik herního vesmíru Remedy Connected Universe. Podobně jako v případě Marvelu a řady dalších světů, v nichž se odehrávají samostatné, ale na pozadí stále propojené příběhy, tak můžeme očekávat hlubší význam budoucích her a ony neočekávané zvraty, ovlivňující jednotlivé série. „Nedokážete si představit, jak šťastný jsem, když vám tohle můžu konečně prozradit,“ dodává Lake.

Obě nové hry běží na enginu Northlight, který pohání Control, a půjde o multiplatformní záležitosti pro PC a next-gen konzole.

Jako první se pochopitelně jeví propojení již zmiňovaných her – tedy Control a Alan Wake – šéf Remedy ale upozorňuje, že tohle všechno je jen skromný začátek. „Usilovně pracujeme na budoucím titulu, který se bude rovněž v tomhle vesmíru odehrávat,“ odkrývá Lake dál a nechává vzpomenout na zprávu z března letošního roku. Tehdy zástupci Remedy oznámili, že se spojili s velkým, leč stále blíže neuvedeným vydavatelem za účelem vývoje velké AAA hry a jednoho menšího titulu, který však pochází ze stejného univerza. Zároveň prozradili, že obě hry běží na enginu Northlight, který pohání Control, a že půjde o multiplatformní záležitosti pro PC a next-gen konzole. Coby tajemní vydavatelé jsou tím pádem ze hry společnosti Sony a Microsoft, samozřejmě za předpokladu, že nedošlo na nějakou velmi speciální dohodu, což se ale nejeví jako pravděpodobné. Onen velký AAA titul se pak měl v březnu nacházet ve fázi předprodukce, což koresponduje s aktuálním vyjádřením Sama Lakea, že se na hře momentálně usilovně pracuje.

Co to bude, můžeme v tuto chvíli pouze hádat. Faktem však je, že Remedy postupně získalo od Microsoftu veškerá práva na Alana Wakea a pokračování je snem snad všech fanoušků. Ani plnohodnotné pokračování Controlu bychom ale neodmítli, i když si umíme představit také alternativu, že půjde o něco úplně nového.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru