Remedy odkládají kritizovanou next-gen verzi Controlu

Očekávané vylepšení dorazí až příští rok. Důvodem je snaha odstranit poslední nedostatky

Zdroj: Remedy
6. 11. 2020
Název hry: Control Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 27. 8. 2019 Platformy: , , Žánr: ,

Vzhledem k úspěchu paranormální akce Control, kterou se finští Remedy blýskli loni v září, se dalo očekávat, že budou vývojáři věnovat titulu péči i po vydání. Dvojice rozšíření měla přitom být jen začátkem, když došlo v srpnu na oznámení ultimátní edice, prostřednictvím které budou moci hráči využít i mnohá vylepšení při hraní na nových konzolích. Od momentu tohoto oznámení se však kolem vylepšené verze roztočila nepříjemná vlna kontroverze, která vyústila v dnešní odklad next-genového upgradu až na příští rok. Dočkat se ho přitom měli majitelé hry už letos, zvlášť, když za něj mnozí dopředu zaplatili.

Odklad byl oznámen poměrně stroze prostřednictvím sociálních sítí a krátké tiskové zprávy. Remedy uvedli, že rozšíření dorazí začátkem roku 2021 a přidali také krátké vysvětlení. „Chceme, aby finální kvalita hry byla úžasná, a proto potřebujeme trochu víc času, abychom vše dokončili. Díky za pochopení a trpělivost,“ říkají Remedy. Někteří z hráčů, kteří reagují v komentářích, ono pochopení vyjadřují, mnohem častěji se ale zmiňuje skutečnost, na kterou jsme naráželi už v úvodu. Na rozdíl od většiny jiných titulů, které nabízí vylepšení pro next-gen konzole bezplatně, přistoupili Remedy spolu s vydavatelem na zpoplatněnou formu zmiňované ultimátní edice a neposkytnou důležitou aktualizaci zdarma ani těm, kdo už vlastní kompletní balení původní hry s oběma DLC.

Situace se řešila během září, kdy byla popisovaná edice dostupná pro hráče na PC a konzolích a i dnes jde o jedinou možnost, jak se ke kýženému vylepšení pro PlayStation 5 a Xbox Series S | X dostat. Právě nutnost koupit si hru znovu však fanoušci hry významně kritizovali, ale kýžené reakce vydavatele 505 games se nedočkali. „Strávili jsme několik týdnů přemýšlením nad všemi možnými způsoby uvedení Control Ultimate Edition a žádné z rozhodnutí nebereme na lehkou váhu,“ řekli tehdy zástupci vydavatele. Snažili se vysvětlit, že vzhledem ke snaze netříštit stávající komunitu a vyhovět jí jako celku není vůbec lehké přenést Control na novou generaci konzolí, protože vždy se najde některá ze skupin (majitelé konkrétních verzí, majitelé season passu apod.), která by na bezplatném upgradu tratila.

Další vlnu kontroverze pak vyvolal incident, při kterém se některým majitelům edice Digital Deluxe povýšila hra vinou blíže nespecifikované chyby právě na onu ultimátní edici, a co hůř – při jejím spuštění na stávající generaci konzolí se konkrétním hráčům nic nového do hry nestálo. Je to pochopitelně dáno skutečností, že z pohledu PS4/Xbox One jde jen o kompilát veškerého obsahu bez jakýchkoliv zásahů do samotné hry, což neplatí pro budoucí next-gen verze, zklamání hráčů ale tváří v tvář této skutečnosti narostlo. Náladě ostatně nepřidalo ani možné zmatení v cenách jednotlivých verzí hry, když se v září prodávala standardní edice o 400 korun dráž, nežli ultimátní. Tento stav už ale momentálně neplatí a standardní edici – bez DLC a pochopitelně i mnohokrát zmiňovaného next-gen vylepšení – lze v digitálních obchodech sehnat za 799 Kč.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru