Remastery THPS 3 a 4 byly zrušeny, tvrdí Tony Hawk

Mělo na nich pracovat studio Vicarious Visions. Po spojení s Blizzardem z toho ale sešlo

Zdroj: Activision
21. 6. 2022

Skateboardová série Tony Hawk’s Pro Skater měla zažít velkou obrodu. Po remasterech prvního a druhého dílu – jak od nuly předělané hry, ovšem s maximálním respektem k původní geometrii sami vývojáři z Vicarious Visions nazývají – měl přijít obdobný balíček s vylepšeným třetím a čtvrtým dílem. Alespoň tak o tom mluvil sám Tony Hawk během rozhovoru se streamerem a herním designérem Andym Gentilem a přidal několik velmi zajímavých detailů. Na tomto místě se rovněž sluší podotknout, že Tony Hawk není jen celebrita, která propůjčila sérii své jméno, ale velmi angažovaný člověk, pohybující se velmi blízko vývoji svých her, takže je s děním na pozadí velmi dobře obeznámen.

Část, ve které se Tony Hawk baví o Tony Hawk’s Pro Skater, zachytil v klipu z Twitche insider Okami. Slavný skateboardista reagoval na dotaz, zda na něčem ve smyslu her momentálně pracuje, odpověď ale byla negativní. „Přál bych si, abych mohl říct, že na něčem děláme, ale Vicarious Visions bylo ve své podstatě rozpuštěno,“ řekl Hawk a narážel tím na situaci, kterou jsme popisovali v polovině letošního dubna. Studio, které patří Activisionu, totiž bylo v rámci firemní struktury začleněno pod Blizzard a přejmenováno na Blizzard Albany, což samo o sobě naznačovalo, že s vývojem propracovaných remasterů her jako Crash Bandicoot nebo právě Tony Hawk’s Pro Skater je konec.

Tony Hawk následně potvrdil, že opravdu neví, co se bude dít dál, ale vyslovil obavu, že série je znovu u ledu. Podle jeho slov se totiž ještě před vydáním THPS 1+2 uvažovalo nad stejným přístupem ke třetímu a čtvrtému dílu, ale právě změna situace kolem Vicarious Visions plány přerušila. „[Activision] se snažil najít někoho, kdo by pracoval na trojce a čtyřce, ale nikomu nedůvěřovali tak jako lidem z Vicarious Visions. Chtěli proto po ostatních studiích, ať přijdou s nápady, co by šlo dalšího s THPS dělat, ale nic se jim nelíbilo a to byl konec,“ říká Hawk. Dál se ke hrám nevyjadřuje, ale skutečně se zdá, že nějakou dobu o slavné hře opět neuslyšíme. Je nicméně zajímavé, jak do sebe začínají zapadat některé další spekulace, které naznačovaly další hru po vydání THPS 1+2.

Loni v květnu o potenciálních projektech mluvil bubeník kapely CKY Jess Margera, který byl hostem v podcastu Behind Cosed Doors. Odpovídal tehdy na zdánlivě nevinný dotaz, zda někdy hudba jeho kapely zahrála v sérii Tony Hawk’s Pro Skater a odpověď byla pozitivní. Skladba 96 Quite bitter Beings zazněla právě v THPS 3 a Margera byl přesvědčen, že CKY „budou dělat i na té nové hře“. Pravděpodobně tím tedy myslel remaster třetího dílu, pokud se o něm mělo uvažovat ještě před vydáním THPS 1+2, jen přirozeně v té době netušil, jak se celá situace vyvine. Na každý pád vyjádření Tonyho Hawka dáva smysl a skateboardovým nadšencům tak nezbývá, než se poohlédnout jinde. Jen namátkou samozřejmě vzniká Skate od EA, ale posloužit vám může například i Session, Skate XL nebo trochu bláznivý Skate Bird.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru