Remastery Mass Effectu mohou zamířit na Game Pass

Polský magazín si všiml příslušné ikonky. Může jít o chybu způsobenou napojením EA Play

Zdroj: Electronic Arts
22. 11. 2021
Název hry: Mass Effect Legendary Edition Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 14. 5. 2021 Platformy: , , Žánr:

Polský magazín XGP si už koncem minulého týdne všiml, že v seznamu her, které jsou momentálně ve slevě na Xbox Storu, se u remasterů Mass Effectu v květnové Legendární edici objevuje ikonka Game Pass. Na první pohled by to mohlo znamenat, že se kolekce chystá na uvedení do oblíbeného programu Microsoftu, s takovým soudem bychom ale nespěchali. V první řadě, ikona je dostupná i o dva dny později, kdy se na stránkách několika větších zahraničních magazínů tato zpráva objevila. Za druhé může jít o určité zmatení ve spojitosti s programem EA Play, který je součástí předplatného Xbox Game Pass Ultimate a nabízí 10hodinový trial převážné většiny her od Electronic Arts. Stejnou ikonku tak je možné najít například u nového NHL či FIFY, které v základní nabídce Game Passu nejsou, ale týká se jich právě onen trial z EA Play.

Zdroj: Microsoft

„Mass Effect Legendary Edition, vylepšená trilogie kultovních her od BioWare, byla v obchodě Xbox zlevněna. Nejzajímavější je skutečnost, že na obalu hry můžete vidět ikonku s nápisem Game Pass. Tímto způsobem jsou označeny hry, které jsou součástí stejnojmenného programu,“ uvádí redaktoři XGP. Faktem ovšem zůstává to, co zaznělo v úvodu – jednoznačně nelze říci, že se v Microsoftu jen někdo unáhlil a oznámil něco, co ještě sami vývojáři či vydavatelé nepotvrdili. Na druhou stranu, vzhledem ke všem únikům právě z Xbox Storu, které se odehrály jen v tomto roce, by nebylo ono unáhlení velkým překvapením a zařazení do Game Passu je stále možné. Pokud ale budete katalogem slev listovat déle, narazíte na řadu podobných případů – jako je například The Sims či Need for Speed Heat, které jsou rovněž dostupné jen skrze EA Play, ale i tak mají označení Game Pass.

Pokud tedy čekáte na vhodnou příležitost, zahrát si remastery Mass Effectu a neplatit plnou, ale ani sníženou cenu, nejvýhodnější je předplatit si na PC EA Play Pro, kde dostanete přístup nejen k Mass Effectu, ale třeba i Battlefieldu a dalším letošním hrám, případně skočit alespoň do trialu skrze EA Play, který je – jak už je zmíněno – dostupný i na konzolích. Na všechno ostatní je nutné počkat, pravděpodobnější se ale jeví varianta, že spíš než zařazení do Game Passu zpřístupní EA konečně dražší předplatné i na konzolích.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím