Diablo II: Resurrected, Blizzard Entertainment, Remasteru Diabla II se máme dočkat už letos

Remasteru Diabla II se máme dočkat už letos

Informaci přináší francouzský novinář, který předpověděl oznámení Diabla IV a Overwatch 2

Zdroj: Keith Parkinson
11. 5. 2020

Když loni v listopadu na ExileConu rozebírali autoři Diabla peripetie, kterými si prošli při vývoji druhého dílu, nechtěně tím zasadili fanouškům obrovskou ránu. I když po letech zněla historka o ztrátě zdrojového kódu a značného množství grafiky Diabla II poměrně vtipně, bratři Schaeferové spolu s Davidem Brevikem potvrdili, že to do velké míry popírá jakékoliv spekulace na téma možného remasteru. Erich Schaefer řekl, že něco takového bude pro Blizzard nesmírně těžké a dodal, že by se studio pověřené remasterem muselo pustit do práce od úplného začátku. Ovšem bez ohledu na to, jak nepravděpodobné se to mohlo Schaeferovi zdát, Activision podle informací francouzského magazínu Actugaming skutečně sehnal dostatečně odvážný tým a na remasteru přeci jen pracuje.

Konkrétním zdrojem těchto informací je redaktor Actugaming Julien Blary, který už v minulosti prokázal, že jeho zdroje blízké Activisionu a Blizzardu jsou poměrně přesné. Ostatně, byl to on, kdo ještě před loňským BlizzConem mluvil o později oznámeném pokračování střílečky Overwatch i čtvrtém Diablu, což dává jeho aktuálním informacím značnou váhu. Blary navíc tvrdí, že na remasteru pracuje studio Vicarious Visions, které se podepsalo pod vynikající a hlavně velmi přesné remastery Crashe Bandicoota a Crash Team Racing, takže i v tomto ohledu zní zpráva věrohodně. Přidat navíc můžeme, že Vicarious Visions po uvedení Crash Team Racing neoznámili žádný další titul a otevřeli několik nových pozic, včetně grafiků, kteří by měli být schopní pracovat i s minimem návodných obrázků a vedením. To by mohlo teoreticky odkazovat na skutečnost, že zdrojová grafika Diabla II byla ztracena, nevylučujeme ale, že jde o všeobecné požadavky na místo grafika prostředí, kterého ve Vicarious Visions momentálně hledají.

Pokud bychom se měli vrátit k informacím Actugaming, magazín tvrdí, že by remaster Diabla II mohl vyjít ještě v letošním roce, pokud to však hra i s přihlédnutím k okolnostem kolem pandemie koronaviru stihne, bude to až na jeho samém závěru. Důvodem, proč pod označením Diablo II Resurrected celý projekt vzniká, pak má být snaha nalákat fanoušky ke koupi čtvrtého dílu, jehož datum vydání sice nebylo stanoveno, ale je pravděpodobné, že se jej dočkáme v roce 2021. Actugaming rovněž nenabízí detaily, kdy by mohlo dojít na odhalení zmiňovaného remasteru – Julien Blary pouze odhaduje, že se tak může stát v rámci Summer Game Festu Geoffa Keighleyho (na zítřek je nějaké oznámení naplánováno), nebo až během BlizzConu. I když se letošní ročník může uskutečnit pouze digitálně, vzkříšená verze Diabla II může být zlatým hřebem, obzvláště kdyby už hra byla v listopadu připravená k vydání.

I na tomto místě ale značně předbíháme a podobně jako například u očekávaného oznámení remasterů druhého a třetího dílu Mafie nám nezbývá, než trpělivě vyčkávat.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru