Spider-Man Remastered, Sony Interactive Entertainment, Remaster Spider-Mana změní podobu Petera Parkera

Remaster Spider-Mana změní podobu Petera Parkera

Vývojáři hledali někoho, kdo se víc podobá dabérovi. Vyzdvihují i změny města a ray tracing

Zdroj: Sony
1. 10. 2020
Název: Spider-Man Remastered Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 19. 11. 2020 Platformy: , Žánr: Datum vydání: 19. 11. 2020

O chystaném remasteru Spider-Mana z roku 2018 jsme vás v uplynulých týdnech informovali zejména v souvislosti s tím, jakým způsobem bude titul distribuován, zda bude možné na remaster povýšit původní verzi z PS4, jestli budou fungovat předchozí uložené pozice, případně kolik to celé bude stát. Po určité vlně zmatení pak vyšlo najevo, že ona vylepšená PS5 verze bude dostupná výhradně coby součást deluxe edice hry Spider-Man: Miles Morales za 1999 Kč, uloženou pozici z původní hry nebude možné použít a nepočítá se ani s žádným bezplatným či cenově zvýhodněným upgradem. Tedy, alespoň prozatím, vzhledem k tomu, že se na stanovených podmínkách nic nemění ani s dalšími detaily, o které se vývojáři podělili s fanoušky na blogu PlayStationu. Aktuálním tématem tak je nečekaná změna podoby hlavního protagonisty Petera Parkera a dvojice nových videí, na kterých pouhé dva roky stará hra náležitě prokoukla.

Začněme ale nejprve tím, co mezi fanoušky vyvolalo vášnivou debatu. Ano, tvář hlavního hrdiny prošla dramatickou změnou, za kterou mnozí vidí snahu připodobnit jej herci Tomu Hollandovi, který hraje Spider-Mana v aktuální filmové sérii. Vývojáři však změnu vysvětlují jinak a zdá se nám poměrně logická. „Přeobsadili jsme roli Petera Parkera z toho důvodu, abychom hráčům nabídli v next-gen verzích Spider-Mana co nejlepší herecký výkon. Velmi rádi jsme spolupracovali s Johnem Bubniakem, ale abychom mohli lépe zachytit animaci obličeje herce Yuriho Lowenthala, oslovili jsme pro PS5 verzi Bena Jrodana,“ říká komunitní manažer James Stevenson.

Ne všichni jsou ze změny skutečně nadšeni a vyjadřují na sociálních sítích svůj hlasitý nesouhlas, na což následně musel reagovat kreativní ředitel Bryan Intihar.

Abychom do změti jmen přinesli trochu světla, je nutné vysvětlit, že uznávaný dabér a herec Yuri Lowenthal propůjčil videohernímu Peterovi Parkerovi nejen svůj hlas, ale také data pro animaci obličeje. Problém ovšem je, že Lowenthalovi je bezmála 50 let a jeho podoba by byla v očividném rozporu s tím, že Peter Parker je ve hře vysokoškolák. Proto vývojáři hledali někoho, jehož tvář by mohli s nasnímanými daty z motion capture studia propojit a v případě původní verze oslovili mladého, převážně seriálového herce Johna Bubniaka. Ovšem v kombinaci s tím, že remaster klade větší důraz právě na obličeje jednotlivých postav, jejich oči, vlasy a další atributy, potřebovali někoho, kdo Lowenthalovi svou podobou více odpovídá a tím je právě model Ben Jordan.

Ne všichni jsou ale z tohoto rozhodnutí skutečně nadšeni a vyjadřují na sociálních sítích svůj hlasitý nesouhlas, na což následně reagoval kreativní ředitel Bryan Intihar. „Dnešní zprávy o změně obličeje Petera Parkera některé z vás překvapil a my naprosto rozumíme vaší reakci. Kruci, i mně chvíli trvalo, než jsem si na novou podobu Petera zvyknul,“ říká Intihar. Dále pak vysvětluje výše zmíněné – tedy nutnost najít někoho, kdo se více podobá Yurimu Lowenthalovi – a uvádí, že nešlo o lehké rozhodování. Přesto ale doufá, že stejně jako Insomniac Games naslouchá hráčům, budou také hráči důvěřovat celému týmu, že je změna tím nejlepším pro celou sérii, která se přseouvá na PS5 a má tím pádem ještě větší ambice.

Aby následně vývojáři naznačili, v čem dalším uvidí hráči změny, popisovali zejména přístup ke zpracování New Yorku a ray tracing, který bude ve hře akcentován výrazně díky zastoupení řady výškových prosklených budov. Vylepšení se však dočkala i obloha, počasí a celkové nasvícení hry, díky kterému alespoň z fragmentů v nových ukázkách působí viditelně lépe. Dále vývojáři zmiňují již dříve probírané 3D audio a haptickou odezvu ovladače DualSense, díky které by měli hráči lépe poznat, odkud přichází nebezpečí. Potěšující je i slib 60 snímků za vteřinu, který však zřejmě nebude garantovaný v plném rozlišení, vzhledem ke zmínce o volitelném režimu výkonu. Poslední zmínka se pak pojí s fotomódem, který bude v porovnání s původní hrou rozšířen o možnosti měnit před stisknutím spouště světlo ve scéně a Spider-Manův oblek.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru