Spider-Man, Sony Interactive Entertainment, Remaster Spider-Mana pro PS5 nevyjde krabicově

Remaster Spider-Mana pro PS5 nevyjde krabicově

Vývojáři také varují, že nebude fungovat uložená pozice z PS4. Hráči nejsou ze zpráv nadšení

Zdroj: Sony
22. 9. 2020
Název: Spider-Man Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 7. 9. 2018

Bez ohledu na vřelé přijetí konzole PlayStation 5, obrovský zájem o předobjednávky nebo chválu Sony za poslední prezentaci chystaných her, ne všechno se japonské společnosti daří. Dáme-li stranou nedůsledné informování, kdy předobjednávky vlastně začínají, čím dál tím častěji narážíme na obrovský zmatek, na které platformy vlastně představené hry míří. V mnoha případech dochází k vyvracení předchozích vyjádření, a až s velkým odstupem se dozvídáme ta nejzákladnější fakta, týkající se všech her bez rozdílu.

Zaměříme-li pozornost na hru Spider-Man: Miles Morales, nejasnosti panovaly už při vymezení, zda jde o plnohodnotné pokračování nebo jen expanzi původní hry z roku 2018. Ani kolem ní ale nebylo úplně jasno a hráči mohli jen hádat, zda hra s Peterem Parkerem vyjde na PS5 v identické podobě, jako tomu bylo na PS4, nebo se chystá nějaké vylepšení. A ani po potvrzení, že skutečně půjde o remasterovanou verzi, nebylo vše ze strany lidí ze Sony a Insomniac Games vysvětleno.

K odhalování dalších informací o vydání a jeho způsobu, proto přistupují vývojáři na sociálních sítích a snaží se konečně odbavit zcela legitimní dotazy mírně zmatených hráčů. V první řadě proto můžeme konstatovat, že se nechystá krabicová verze původní hry ve verzi pro PS5. Hra je momentálně nabízena jen jako součást ultimátní edice Spider-Man: Miles Morales za 1999 Kč a obsahuje nejen základní hru z roku 2018, ale také všechna vydaná DLC. Žádná jiná forma, jak vylepšeného Spider-Mana získat, momentálně neexistuje, a ani vývojáři nechtějí zacházet do větších detailů.

Přesto se ihned nabízí otázka, zda tedy bude možné upgradovat PS4 verzi hry na PS5, když si hráči pořídí jen standardní edici s Milesem Moralesem, tato informace však podle twitterového účtu Insomniac Games „dorazí později“. Další vlna zmatení pak samozřejmě přichází s informacemi o zpětné kompatibilitě, která u plánovaně vylepšených či remasterovaných her způsobí, že na PS5 bude možné hrát dvě odlišně vypadající verze. Stále totiž platí, že Spider-Mana z roku 2018 si na PS5 můžete v rámci kompatibility zahrát. Určitý náznak, proč jsou informace od vývojářů tak nejasné, zřejmě přináší i další zpráva, že nebude možné do remasterované verze Spider-Mana přenést uloženou pozici z původní hry. Zdá se totiž, že onen remaster bude skutečně „novou“ hrou, vše by ale mělo k pohodlnému uživatelskému zážitku v takovém případě už opravdu hodně daleko.

Stranou pak logicky nemůže zůstat ani úvaha, že chce Sony v první vlně utržit co nejvíce peněz za ultimátní edici a časem od sebe oba produkty alespoň digitální formou oddělí. Jestli posléze nabídne (bezplatný) upgrade stávajícím majitelům původní hry, bude zřejmě záležet i na míře provedených vylepšení. Pokud budeme vycházet z toho, že starší hry z PS4 by měly podle oficiálního stanoviska Sony běžet na nové konzoli rychleji a plynuleji, nemůže být řeč o remasteru. Očekáváme proto, že zásah bude v tomto případě trochu větší a vzhledem ke zmiňované ceně za ultimátní edici bychom nevyloučili, že si Insomniac nechá za novou verzi Spider-Mana zaplatit.

Nahlásit chybu v článku

13

Napsat komentář

Další články
Nahoru