Total War: Rome Remastered, Sega, Remaster Rome: Total War vylepší grafiku i rozhraní

Remaster Rome: Total War vylepší grafiku i rozhraní

Creative Assembly prezentují novou kameru, pravidla, ovládání i hezčí bojiště a města

Zdroj: Sega
16. 4. 2021
Název: Total War: Rome Remastered Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 29. 4. 2021

Na konci března představili vývojáři z Creative Assembly ve spolupráci s lidmi z Feral Interactive remaster legendárního Rome: Total War z roku 2004. Hra, která ponese název Total War: Rome Remastered, dorazí už na konci tohoto měsíce a autoři vývojáři se snaží využít zbývající dny k tomu, aby fanoušky přesvědčili ke koupi. Vzhledem k tomu, že od vydání uplynulo dlouhých patnáct let, měnit se toho dá opravdu hodně, a jak prozrazuje nejnovější video, autoři remasteru rozhodně nezahálí. Kromě grafiky, kde jsou úpravy viditelné na první pohled, však výraznými změnami projde také ovládání, uživatelské rozhraní, jednotlivé prvky menu a obměnami prošla i obecná pravidla hry, která však zůstávají plně pod kontrolou hráče.

Abychom byli konkrétní, video ve velmi rychlém střihu představuje vylepšenou kameru, kterou je možné umístit do úplného top-down úhlu a zároveň nabízí možnost rotovat nad strategickou mapou. Vývojáři si rovněž pohráli se sytostí barev, takže pod položkou „campaign vibrancy“ můžete zvolit, nakolik budou jednotlivá místa na mapě výrazná. Jak už bylo uvedeno výše, mění se také pravidla či modifikátory kampaně, které se týkají vyvážení jednotek, chování umělé inteligence, bitev, mechanismů spuštěných po odkliknutí konce kola, diplomacie a řady dalších. Video bohužel neprochází jednotlivé nabídky, je však jasně patrné, že si hráč bude moci sám zvolit, která pravidla se v jednotlivých kategoriích použijí, což by mohlo ve výsledku udělat z Rome: Total War v mnoha ohledech novou hru. Remasterované vybalancování atributů jednotek přináší například změny v ceně za její rekrutování, morálce či spolehlivosti, a to už jsou vlastnosti, které mohou přímo promluvit do bitev i způsobu, jakým je budete chtít hrát.

V záběrech se mihnou Ostrogóti či Slované, kteří dorazili až v datadisku Barbarian Invasion, ale nyní budou spolu s dalšími čtrnácti frakcemi zahrnuti do základní nabídky remasteru.

Více možností pak dostanou obchodníci, kteří mohou ovlivňovat chod v okolních provinciích například monopolizací některého ze zdrojů či útokem na ceny konkurence. Už dříve také zaznělo, že se ve hře objeví 16 nově hratelných frakcí, které v původní hře nebyly a postupně dorazily až s datadisky – v záběrech se mihnou Ostrogóti či Slované, kteří dorazili v Barbarian Invasion. Samozřejmostí je také zásah do ovládání, resp. správy nejrůznějších statistik a údajů, například prostřednictvím filtrů aplikovaných přes strategickou mapu nebo nové obrazovky se sumářem vaší frakce. Vylepšena byla také diplomacie, ukazatele nad jednotkami při bitvách a do hry přibude úplně nový, údajně modernější tutoriál.

Změn je opravdu hodně a netýkají se jen ovládání hry – vývojáři už dříve prezentovali video zaměřené pouze na grafiku, které odhaluje další porci vylepšení, díky kterým by mohly začít fanoušky pořádně svrbět prsty k dalšímu hraní. Výraznou modernizací prošly modely jednotek a jejich animace, zásahy byly provedeny také do podoby měst, která nepůsobí tak plochým dojmem, budovy se dočkaly dalších stínů a vše působí o poznání lépe nežli v roce 2004. Nové budou i filmečky, včetně rozlišení a poměru stran, dočkáte se také nových efektů výbuchů a v neposlední řadě také podpory širokoúhlých monitorů a nativního rozlišení 4K, které jde ruku v ruce s možností upravit si velikost celého rozhraní.

Jinými slovy řečeno, začíná se zdát, že tenhle remaster má smysl a s přihlédnutím k popularitě tématu i hry jako takové by mohli vývojáři a Sega coby vydavatel uspět. Hra vychází 29. dubna a pochopitelně se jí budeme výhledově věnovat. Připomínáme také, že majitelé původní hry na Steamu mohou až do konce května uplatnit při nákupu remasteru 50procentní slevu a dostat se tak k vylepšení verzi za necelých 15 eur.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru