Remaster prvního dílu Wasteland vychází za měsíc

Omlazená klasika nabídne nové zvuky i grafiku. Pamětníci mohou přepínat do původní verze

24. 1. 2020
Název hry: Wasteland Remastered Vývojář: , Vydavatel: Datum vydání: 25. 2. 2020 Žánr:

Původní vydání prvního dílu postapokalyptického RPG Wasteland dnes příliš velké procento z nás pamatovat spíše nebude. Hra dorazila už v roce 1988 a vydláždila cestu mimo jiné i takové klasice, jakou je dnes série Fallout. Pokud by se ale kdokoli zajímal o to, jak tento typ her začínal a jak vypadaly začátky, tak narazí na pravděpodobnou bariéru vytvořenou významnou propastí času. Původní Wasteland už přeci jen představuje výlet do herního pravěku a řadu zvědavých hráčů tak může spíše oslovit chystaný a předloni oznámený remaster. A z oznámení týmu InXile Entertainment jsme se nově dozvěděli, že k vydání dojde již příští měsíc. Další přiložený obrázek pak už na první pohled naznačuje, že zřejmě nepůjde pouze o prostý remaster a inXile Entertainment už na první pohled míří alespoň o trochu výše.

Standardní nahrazení textur ve vyšším rozlišení či lepšími modely by se zde zjevně neuplatnilo. V roce 1988 beztak nemohla být řeč ani o jednom z těchto aspektů moderní grafické podoby her, roli tehdy hrál takzvaný pixel art a s tím spojená práce s jednotlivými pixely. Těch navíc na obrazovce nebylo nikdy příliš. Aktualizovaná podoba tak představuje do nového enginu posazený podstatně modernější náhled na jedno z prvních velkých počítačových RPG a v podstatě i na jeden z prvních významných pokusů přenést klasické deskové RPG na počítače.

A jak se můžete přesvědčit v galerii se srovnávacími obrázky níže, tak kromě podstatně lepší grafiky to vypadá, že se týmu InXile Entertainment v kooperaci s vývojáři z Krome Studios podařilo původního ducha hry zachovat. Na svém místě tak samozřejmě zůstává původní děj hry i základní stavební kameny hratelnosti, ale nově se hráči dočkají zmodernizovaného uživatelského rozhraní a mimo jiné i nových hlasů postav. Pro zmíněný tým přitom není péče o starší titul kdovíjakou novinkou – v minulosti totiž pracovali například i na remasteru a kompilaci The Bard’s Tale Trilogy, která opět spadala pod křídla InXile Entertainment.

Wasteland Remastered dorazí na PC a na Xbox One už 25. února, další platformy ale časem Brian Fargo a jeho tým nevylučuje, byť v nejbližším časovém horizontu určitě nejsou v plánu. Nicméně pokud je na kohokoli z vás probíraný remaster moderní až příliš, tak nelze opomenout ani to, že ve hře bude možné plynule přepínat mezi původní a moderní podobou. Navrch je možné první díl Wasteland pořídit například na Steamu či na GOGu a originál lze hrát i na moderních strojích. Tím odpadá potřeba shánět se po emulátoru DOSu. Vedle toho také nesmíme zapomínat ani na moderní Wasteland 3, který dorazí už 19. května na počítače, Xbox One a na PlayStation 4. Na závěr se ještě sluší dodat, že tituly Wasteland Remastered i Wasteland 3 budou při vydání dostupné i ve službě Xbox Game Pass.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru