Remaster Crysis pro PC a konzole vyjde v září

Vývojáři prý vnímali kritiku a rozhodli se odpovědět. Nové video vypadá slibněji

Zdroj: Crytek
21. 8. 2020
Název hry: Crysis Remastered Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr:

Na začátku července měl vyjít remaster střílečky Crysis. Hra, která byla považována za test moderní počítačové grafiky, však ve své novější verzi hráče na základě prvních videí a obrázků vůbec nezaujala a vývojáři rychle pochopili, že v tehdejším stavu by Crysis Remastered komunita nepřijala. Vyjma verze pro Switch se proto rozhodli vydání odložit, zapracovat na efektech a po necelých dvou měsících jsou zpět, aby potvrdili, že hra pro PC a konzole dorazí 18. září.

„Vnímali jsme vaše reakce – dobré i špatné – a rozhodli jsme se je vyslyšet,“ říkali lidé z Cryteku už v červenci a nyní se zdá, že se z původního nezdaru přeci jen trochu poučili. U příležitosti výše uvedeného oznámení totiž vydali i nové video, pojmenované jednoduše „Tech Trailer Preview“ a mnohem lépe v něm demonstrují, kde nastaly zásadní změny. Scény, postavené vedle sebe, teď přímo naznačují, kde oproti originálu nastal posun a vše je doplněno i výčtem použitých technologií a dílčích zlepšení. Konkrétně vývojáři na sociálních sítích uvádí, že ukázka zahrnuje textury v rozlišení až 8K, efekty ray tracingu, HDR, vylepšené odlesky z vodní hladiny a také přepracovaný systém světla, patrný zejména při průchodu džunglí.

Reakce hráčů jsou tentokrát převážně pochvalné a většina nejvíc oceňuje zpracování videa, které jasně demonstruje cílové změny. Bez ohledu na rozdíl mezi původní hrou s mody a remasterem, bez ohledu na snahu vývojářů, hráči mají přímo možnost vidět, co a jakým způsobem se lepší, což – zdá se – často ke spokojenosti stačí. Pro pořádek jen dodáme, že hra bude k dispozici za cenu 30 eur, a pokud na ní máte zálusk na PC, nehledejte ji kvůli exkluzivnímu partnerství s Epic Games na Steamu.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru