Resident Evil 4 (remake), Capcom, Remake Resident Evilu 4 se prý předělává

Remake Resident Evilu 4 se prý předělává

Noví vývojáři se chtějí víc odchýlit od originálu. Resident Evil 7 má dostat next-gen upgrade

Zdroj: Capcom
24. 1. 2021
Název: Resident Evil 4 (remake) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: ,
Datum vydání:
24. 3. 2023
2023 (iOS)
24. 3. 2023 (PC, Xbox Series S | X, PlayStation 5, PlayStation 4)

Ačkoli společnost Capcom vývoj remaku survival hororu Resident Evil 4 dosud oficiálně nepotvrdila, natožpak aby jej slavnostně oznámila, spekuluje se o něm na základě zákulisních informací a anonymních zdrojů už poměrně dlouho. Magazín Video Games Chronicle přinesl v minulosti hned několik důvěryhodných zpráv na toto téma, které potvrdily další insideři. Nyní tvrdí, že plány na remake se mění podobně jako jeho vedení kvůli rozkolu stran směřování celého projektu. Studio M-Two, které původně vývoj řídilo, prý bylo odstaveno na vedlejší kolej a otěže měl převzít interní tým Capcomu známý jako Division 1.

Remake Resident Evilu 4 má být inspirovaný původní hrou, ale přijít s vlastními novinkami na poli hratelnosti, příběhu i prostředí.

Několik zdrojů prý magazínu VGC prozradilo, že rozkol mezi M-Two a Capcomem měl být způsoben tím, že se autoři chtěli těsně držet předlohy. Japonský gigant má ale podle všeho zájem víc se odklonit od originálu. Remake Resident Evilu 4 má být inspirovaný původní hrou, ale přijít s vlastními novinkami na poli hratelnosti, příběhu i prostředí. Podle nejmenovaných zdrojů je prý nyní vývoj celého titulu částečně restartován, což by znamenalo, že se může vydání hry odložit až na rok 2023.

Lidé obeznámení s děním v Capcomu tvrdí, že podobné změny nejsou u této firmy ničím neobvyklým. Resident Evil 2 i 3 si prý prošly během vývoje obdobným procesem. Samotný Capcom odmítl tyto zprávy podle očekávání jakkoli komentovat.

Mikami prohlásil, že s modernizovanou verzí nemá žádný problém, pokud bude dobrá. Podle některých starších spekulací dokonce projektu “požehnal”.

Remake Resident Evilu 4 má být ve vývoji už od roku 2018 a projekt původně vedlo studio M-Two, které založil bývalý šéf PlatinumGames Tatsuja Minami. Tým se podílel už na remaku Resident Evilu 3, ale teprve čtyřka měla být jeho vlastním dílem. VGC už dříve tvrdilo, že Minami chtěl původně dostat do týmu i otce Resident Evilu Šindži Mikamiho a odtud prý pochází i název M-Two. Samotný Mikami prohlásil, že s modernizovanou verzí nemá žádný problém, pokud bude dobrá. Podle některých starších spekulací dokonce projektu “požehnal”.

Zda se má remake držet těsně předlohy, anebo nabídnout alternativnější pohled na známé události, je problém, kterým se nepochybně zabývají mnozí vývojáři. Ostatně toto téma přišlo na přetřes už u vylepšené dvojky a trojky. Právě třetí díl se v některých ohledech odchýlil od originálu, což fanoušci nesli poměrně nelibě. Na druhé straně se tu ale objevily rovněž některé nápadné narážky na čtyřku třeba v podobě zombie, které připomínají nepřátele z RE4.

Více podrobností o remaku najdete v našich starších článcích, kde se důkladně věnujeme tomu, kdo přesně na remaku dělal a proč.

Resident Evil 4 (remake), Capcom, Remake Resident Evilu 4 se prý předělává

Resident Evil 7 má dostat next-gen upgrade

Důvěrně známý insider a leaker AestheticGamer alias Dusk Golem na Twitteru poznamenal, že si je na sto procent jistý, že Resident Evil 7 dostane next-gen upgrade. Nebylo by to ostatně nijak zvlášť šokující. Když pomineme skutečnost, že patche pro nové konzole dostávají i jiné hry, Village přímo navazuje na RE7 a vylepšit jej může mít i komerční potenciál. Obě hry navíc pohání stejná technologie RE Engine. Dusk Golem také poznamenal, že pro Village byla jistou dobu ve vývoji i VR verze, ale neví, zda se s ní stále počítá.

Nahlásit chybu v článku

9

Napsat komentář

Další články
Nahoru