Star Wars: Knights of the Old Republic Remake, Lucasfilm Games, Remake Knights of the Old Republic mohl dělat zakladatel BioWare

Remake Star Wars: KotOR mohl dělat zakladatel BioWare

Trent Oster, který dnes vede studio Beamdog, měl o projekt také zájem a ukázal svůj návrh

Zdroj: Aspyr
18. 9. 2021

Remake Star Wars: Knights of the Old Republic dostala na starost společnost Aspyr. Nicméně nebyli jedinými uchazeči o tento úkol a všechno mohlo dopadnout úplně jinak. Někdejší spoluzakladatel slavného studio BioWare a nynější šéf kanadského týmu Beamdog Trent Oster na Twitteru prozradil, že o tuto zakázku také usiloval.

Trent Oster pogratuloval kolegům a přátelům v Aspyru a dodal: “Teď konečně víme, kdo nás porazil.” Aby svůj upřímný zájem o tuto práci doložil, přidal k dalšímu tweetu obrázek z několikastránkové prezentace, kterou zjevně připravili pro vydavatele, ale neuspěli s ní. Jejich remake měl dostat podtitul The Reforged Collection, což naznačuje, že by se neomezil jen na první díl. A Trent Oster k němu poznamenal, že je vždy smutné podívat se na neúspěšný návrh poté, co se do něj investovalo tolik práce.

Řada fanoušků by Beamdogu tuto misi zjevně podle reakcí přála. Oster na dotaz jednoho z nich upřesnil, že mělo jít i v jejich podání o remake, nikoli remaster. Mnoho hráčů by si také přálo nahlédnout do naznačené prezentace, kterou začali zkoumat. Chtěli by vidět i další stránky a moci si je přečíst. Nicméně Oster prohlásil, že takto ji jen naznačil záměrně, protože stále obsahuje utajené informace.

Na druhé straně, když někdo ve vláknu prohlásil, že by takový remake viděl raději než ten od Aspyru, Trent Oster přátelsky říká, že si je jistý, že jeho kolegové odvedou skvělou práci, což je sympatické. Není těžké domyslet si, proč spojení s Beamdogem fanoušky láká. Trent Oster spolu s kolegy založil BioWare v roce 1995. Do Beamdogu přešel v roce 2009, kdy tento tým založil společně s bývalým hlavním programátorem BioWare Cameronem Toferem.

Beamdog má na kontě vylepšené verze klasik Neverwinter Nights, Planescape: Torment, Icewind Dale nebo Baldur’s Gate. To je jakoby kamenem dohodil od KotORu. Také Aspyr ale najímal bývalé veterány z BioWare, aby mu s novým remakem pomohli. Naopak současní BioWare ani EA nemají s aktuálním projektem nic společného. BioWare vzkázali, že jsou hrdí na práci, kterou na původní hře tým odvedl, a nemohou se dočkat, až si zahrají remake od Aspyru. Sami zatím dál pracují na MMO The Old Republic, které z KotORu vychází.

Texaský tým Aspyr se už dříve postaral o remastery Star Wars: Jedi Knight II – Jedi Outcast, Star Wars: Jedi Knight – Jedi Academy nebo Star Wars: Republic Commando. Na kontě má i mnoho starších portů včetně Knight of The Old Republic. První Star Wars hry ale portoval už v roce 2002 na Mac, což byla jeho původní specializace. Tentokrát se ale studio pustilo do plnohodnotného remaku a jde o jeho dosud nejambicióznější projekt. Aspyr patří od letošního února skupině Embracer.

Hra zatím míří na PC a PS5 jako časová konzolová exkluzivita. Pak může dorazit na další platformy. Remake vzniká úplně od základu, ale má být věrný předloze, a podílí se na něm někteří jeho původní autoři. Herečka Jennifer Hale si zopakuje dabing Bastily Shan. Její kolega Tom Kane se naopak ze zdravotních důvodů k dabérům už nepřipojí.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru