XIII (remake), Microids, Remake first person komiksové akce XIII vyjde v listopadu

Remake first person komiksové akce XIII vyjde v listopadu

Hlavnímu hrdinovi propůjčil v roce 2003 hlas David Duchovny ze seriálu Akta X

Zdroj: Microids
11. 6. 2020
Název: XIII (remake) Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , , Žánr:

Remake komiksové akce XIII vyjde 10. listopadu. Skoro s ročním zpožděním. Hra míří na PC, PS4, Xbox One i Switch. K dispozici bude rovněž sběratelská edice. Vylepšená verze relativně populární střílečky z roku 2003 od studií Southend Interactive a Ubisoft Paris vzniká ve studiu PlayMagic a oznámena byla loni v dubnu. Její autoři slibují věrný remake, které měl původně dorazit na trh už loni v listopadu. Novou verzi ovšem nevydává Ubisoft, ale společnost Microids.

Hlavní hrdina se probouzí na pláži, trpí ztrátou paměti a jediným vodítkem k pochopení toho, kým je a co udělal, mu poskytuje tetování s římskou číslicí XIII a malý klíček. Máte snad něco společného se smrtí amerického prezidenta?

First person akce inspirovaná stejnojmenným belgickým komiksem sází na cel-shade stylizaci, kterou se proslavila, ale mám-li být upřímný, právě o trochu komiksovosti jakoby hra v modernizované verzi přišla. Pokud jde o zápletku, hlavní hrdina se probouzí na pláži, trpí ztrátou paměti a jediným vodítkem k pochopení toho, kým je a co udělal, mu poskytuje tetování s římskou číslicí XIII a malý klíček. I přes omezující amnézii je ale jasné, že jste trénovaný zabiják. Máte snad něco společného se smrtí amerického prezidenta?

Kromě příběhové kampaně o 43 misích titul nabídne také multiplayer. Autoři remaku loni v dubnu tvrdili, že chtějí představit tento titul nové generaci hráčů s nejlepší možnou grafikou a animacemi. Slibovali, že kromě grafiky zapracují i na ozvučení, ale současně zůstanou maximálně věrní originálu. Ladění se dočkají i herní mechanismy, které mají více odpovídat současným trendům. Ale vývojáři se rozhodně nechtějí klasice zpronevěřit a slibují fanouškům, že kouzlo původní hry neporuší.

Akce XIII původně vyšla v roce 2003 na PC a konzole PlayStation 2, Xbox a GameCube. O rok později se pak objevila také na Macu. Poháněla ji technologie Unreal Engine 2. Titul posbíral v dobových recenzích poměrně slušné známky, ale na zamýšlené regulérní pokračování to nestačilo, protože se neprodával moc dobře. Gameloft alespoň vydal v roce 2007 mobilní hru XIII²: Covert Identity. V roce 2011 pak ještě vyšla hidden object adventura XIII: Lost Identity.

XIII (remake), Microids, Remake first person komiksové akce XIII vyjde v listopadu

XIII jako komiks, hra i seriál

Původní belgický komiks debutoval v roce 1984 a na svědomí jej mají spisovatel Jean Van Hamme a výtvarník William Vance. Na základě prvních pěti čísel série vznikla videohra. Hlavnímu hrdinovi v adaptaci propůjčil hlas David Duchovny známý ze seriálu Akta X. Na základě komiksu byl natočen i dvoudílný kanadský televizní film s Valem Kilmerem a následně také seriál, který má ale jen dvě sezóny.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru