Dead Space (remake), Electronic Arts, Remake Dead Space pohání engine Frostbite

Remake Dead Space pohání engine Frostbite

Míří na PC a next-gen konzole. Vývojáři od počátku spolupracují s fanoušky série

Zdroj: Electronic Arts
22. 7. 2021
Název: Dead Space (remake) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: , Datum vydání: 27. 1. 2023

Spekulace se potvrdily. Dead Space se vrací. Od základu má hru přepracovat tým Motive Studios (Star Wars: Squadrons) a nabídnout hlubší zážitek, slibují EA. Novou verzi sci-fi hororu od Visceral Games pohání technologie Frostbite a míří na PC, PlayStation 5 a Xbox Series. Samotný vydavatel říká, že jde o remake, který přinese úžasnou grafiku, audio a ovládání i vylepšení hratelnosti, ale zůstane věrný originálu.

Senior producent Phillippe Ducharme prohlásil, že modernizují původní hru a pokusí se přilákat veterány série i úplné nováčky.

Vrací se technik Isaac Clarke coby hlavní hrdina, “prokletá” loď USG Ishimura i záhada okolo Nicole. A samozřejmě také nekromorfové, kteří vám půjdou po krku, i když už jsou zdánlivě po smrti. Nejsou. Raději do nich nejprve střelte, než se kolem nich rozhodnete projít.

Senior producent Phillippe Ducharme prohlásil, že modernizují původní hru a pokusí se přilákat veterány série i úplné nováčky. Připomněl, že Dead Space měl velký vliv na žánr survival hororů, když před 12 lety vyšel. Do Motive podle svých slov Ducharme přišel jako fanoušek této značky a kvůli tomuto úkolu. Tým prý přistupuje k tomuto projektu jako k milostnému dopisu celé značce.

“Vrátit se k originálu a mít možnost udělat to na next-gen konzolích všechny v týmu nadchla,” uvedl Ducharme. Prozradil ale také, že se spojili s některými oddanými fanoušky, aby jim od začátku produkce poskytli zpětnou vazbu. Aby to byla ta hra, na kterou komunita čeká.

EA zdůrazňují, že má jít o plnohodnotný remake a nikoli remaster. Zdá se dokonce, že i pamětníky čeká několik překvapení. Původní tým Visceral Games už dnes neexistuje, ale za duchovního nástupce bývá označován i připravovaný sci-fi horor The Callisto Protocol od Striking Distance Studios, na kterém pracuje spoluautor série Dead Space Glen Schofield.

Obnovený oficiální web láká k odběru novinek, ale nic dalšího na něm už nenajdete. Zatím nepadl ani náznak stran data vydání. Vypadá to ale na dlouhé čekání.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru