Days Gone

Red Dead Redemption 2 vyjde v listopadu na PC

Dostupné bude přes launcher Rockstaru a na Epic Games Store. Verze pro Steam až v prosinci

4. 10. 2019
Název: Red Dead Redemption 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 26. 10. 2018

Ačkoliv spoustu hráčů považovalo množící se náznaky PC verze Red Dead Redemption 2 za věrohodné a všechno pro ně byla jen otázka času, nemohli jsme plány Rockstaru potvrdit do chvíle, než přijde oficiální potvrzení. A to, jak už sami určitě chápete, přichází právě dnes. Na webu vývojářů se objevila krátká, leč velmi radostná zpráva – Red Dead Redemption 2 dorazí na PC tři dny před vydáním Death Stranding, tedy 5. listopadu. A pokud jste vsázeli na to, že spuštění Rockstar Games Launcher není náhodné, tipovali jste správně. Právě na nedávno spuštěné platformě bude hra k dispozici s exkluzivní lhůtou pro předobjednávky, která začně už 9. října a potrvá necelé dva týdny. Pak bude hra přístupná k předobjednávkám i na dalších platformách, mezi kterými však chybí Steam.

„Red Dead Redemption 2 bude od 23. října možné předobjednávat na Epic Games Store, Greenman Gaming, Humble Store, Gamestopu a u dalších digitálních prodejců s bonusem 25 zlatých cihliček pro Red Dead Online,“ píší vývojáři. Druhým dechem ale dodávají, že hra na Steam přeci jen zamíří, ovšem s měsíčním zpožděním, tedy v prosinci a aktuálně bez konkrétního data vydání. Je tedy pravděpodobné, že k nějaké formě spolupráce mezi Take-Two a Epic Games skutečně došlo, na druhou stranu si ale byl silný vydavatel schopen vyjednat prémiové podmínky a čekání na verzi pro Steam tak nebude příliš dlouhé. Sluší se rovněž dodat, že RDR 2 bude možné hrát i na Google Stadia, což by mohlo službě i vzhledem k listopadovému launchi výrazně pomoct k popularitě.

Co se bonusů k předobjednávkám týče, na Rockstar Games Launcheru budete moci vybrat dvě hry od Rockstaru coby bezplatný dárek, jmenovitě se jedná o hry GTA III, GTA: Vice City, GTA: San Andreas, Bully, L.A. Noire a Max Payne 3. Dále pak obdržíte 50 zlatých cihel pro Red Dead Online a výbavu pro příběhový mód. Posledním bonusem pak je možnost zdarma si upgradovat základní verzi na prémiovou, případně sáhnout po speciální, či ultimátní edici zlevněné o 20 dolarů. Současně se spuštěním předobjednávek pak budou vývojáři informovat o změnách a vylepšeních, které do PC verze připravili a budou postupně zásobit hráče novými obrázky a videi, reprezentujícími výslednou kvalitu, která se bude zcela pochopitelně od konzolových verzí lišit.

To už ale, myslíme, není v tuto chvíli tak podstatné. Tak šampaňské na nás, nedočkavci!

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru