Novinkový souhrn

Red Dead Online startuje už v úterý

Ale do bety se nebudou moci pustit všichni naráz

26. 11. 2018
Název: Red Dead Redemption 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 26. 10. 2018

Dlouho a netrpělivě očekávaná beta Red Dead Online začne už zítra, tedy 27. listopadu ve 14.30. Ale pozor, má to háček. V tento moment se do multiplayeru budou moci pustit jako první jen ti, kteří už dříve investovali do ultimátní edice. O den později, čili 28. listopadu, se ve stejnou hodinu mohou připojit všichni, kteří hráli Red Dead Redemption 2 už v den vydání. O další den později se ve stejný čas dostane na ty, kteří hru zapnuli během prvních tří dní, to je do 29. října. A konečně od pátku 30. listopadu bude Red Dead Online k dispozici bez výjimky úplně všem, kteří hru vlastní.

Budeme si moci zvolit nejen podobu naší postavy, ale také základní schopnosti, které ji definují a odpovídají našemu vkusu a způsobu hry.

Určitě vás nepřekvapí, že si v multiplayeru vytvoříte svou vlastní postavu a vyrazíte s ní do digitálního světa, jehož rozloha se shoduje s příběhovou částí. Podobně jako v GTA Online bude nakonec skutečně možné zformovat svůj vlastní gang, jak jsme před pár dny naznačovali. Společně můžete trávit čas u táboráku, rybařením, lovem, utkávat se s konkurenčními gangy nebo dokonce zaútočit na jejich tábor. Na virtuálním divokém západě samozřejmě narazíte rovněž na postavy ze singleplayeru a budete se moci věnovat celé řadě dalších aktivit, které jste si osvojili v kampani pro jednoho hráče.

Podle Rockstaru má Red Dead Online smíchat dohromady to nejlepší z hry pro více hráčů v předchozím dílu se všemi zkušenostmi, které autoři nasbírali v posledních letech na poli multiplayeru. Jednoznačně se tak odvolávají právě na GTA Online. Nově si budeme zvolit nejen podobu naší postavy, ale také základní schopnosti, které ji definují a odpovídají našemu vkusu a způsobu hry. Pokud se rozhodnete připojit k nějaké bandě, můžete usilovat o společný cíl s až sedmi dalšími hráči.

O čem sní fanoušci

Přání hráčů jsou velmi pestrá i zajímavá a Rockstar by se jimi mohl klidně inspirovat. Podobně jako v GTA lidé sní o návratů heistů ve westernových kulisách. Ne každý se chce ale nutně stát pistolníkem či padouchem. Někdo by raději v kůži šerifa hájil zákon, případně si zvolil nějaké civilnější povolání a třeba jen tak farmařil. Hráči by také rádi vytvářeli organizované gangy. Ostatně ty motorkářské v GTA Online se těšily velké popularitě. Nebo bychom se mohli připojit ke gangu z příběhové části. Na GameSpotu se objevil také zajímavý nápad na mód ve stylu hordy, který by mohl tématicky vycházet z rozšíření Undead Nightmare pro původní Red Dead Redemption.

Vývojáři samotnou betu popisují jako první krok v neustále se rozšiřujícím a vyvíjejícím dynamickém světě. Stejně jako třeba Bethesda u Falloutu 76 i Rockstar upozorňuje, že se na počátku hra nevyhne technickým problémům, což je s ohledem na velikost světa a rozsah zážitku pochopitelné. Komunita má ostatně týmu pomoci odhalit ty největší potíže, podělit se o své nápady a současně asistovat v tom, kam se bude Red Dead Online dál vyvíjet.

Více informací o módech a aktivitách se máme dozvědět přímo od Rockstaru už zítra. Samozřejmou součástí multiplayeru mají být kromě různých volných kratochvílí i kooperativní mise a interakce s NPC. Multiplayer má na počátku podporovat maximálně 32 hráčů v jedné instanci. V tomto ohledu se ale už nyní spekuluje o možném navýšení počtu po skončení betaverze.

Jestliže vám v tuto chvíli nestačí skromnější porce oficiálních informací, můžete si zkusit udělat lepší představu o podobě Red Dead Online i díky našemu tématu z minulého týdne, v němž jsme shrnuli vše, co jsme se do té doby o multiplayeru doslechli. Leccos z toho už se potvrdilo, mnohé se podle nás ještě potvrdí.

Tak co na to říkáte? Nezapomeňte se podělit o svůj názor v diskuzi.

Nahlásit chybu v článku

14

Napsat komentář

Další články
Nahoru