Tiny Tina's Wonderlands

Fantasy pojetí oblíbených Borderlands funguje obstojně. Ani lépe, ani hůře než původní hra

Zdroj: 2K Games
Název hry: Tiny Tina’s Wonderlands Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 25. 3. 2022 Platformy: , , , , Recenzovaná verze: PlayStation 5 Žánr:

Po masivním úspěchu Borderlands 3 přináší vývojáři z Gearboxu trochu šílený fantasy spin-off. Tiny Tina se vžije do role paní jeskyně a ve stolní hře B&B bude klást před hráče jednu výzvu za druhou. Výzvu a pochopitelně i nejapné žertíky, nečekané erupce emocí a spoustu spoustu barviček. Pokud máte rádi Borderlands, pravděpodobně víte, do čeho v případě Wonderlands půjdete a hádáme, že coby fanoušci nebudete odcházet nespokojeni. Ačkoliv si s sebou novinka přináší i některé z neduhů původní hry a opět používá už několikrát takřka vytěžený koncept, vše až na drobnosti funguje a může posloužit jako extra porce zážitku, ať už v jednom, nebo ve více hráčích prostřednictvím kooperace. Ne všechno se ale povedlo bez poskvrny, takže například množství efektů zabraňujících cokoliv vidět by mohlo být nižší, stejně jako bychom volili spíše přímočařejší navigaci, než experimenty s herním plánem. A kdyby ubylo bugů, určitě by šlo o snesitelnější a nepochybně plynulejší záležitost. Tiny Tina’s Wonderlands vás ale dozajista neurazí, o všem ostatním si povídáme v naší obsáhlé recenzi.

Tiny Tina’s Wonderlands

  • Všudypřítomný komentář hlavních protagonistů přináší hře energii a vtip
  • Stylizace deskové hry a otevřená mapa jsou příjemně působící gimmick
  • Stará dobrá hratelnost postavená na intenzitě a lootu neutrpěla
  • Díky asynchronnímu progressu je hraní v kooperaci ještě hodnotnější
  • Grafické režimy fungují bez velkých kompromisů skvěle
  • Nový systém dialogů se často překrývá a vytváří zbytečný chaos
  • S novou strukturou hry utrpěla i rychlost navigace herním světem
  • Nerovnoměrná kvalita postranních misí a lokací
  • Množství otravných bugů zejména při párování a práci s uživatelským rozhraním
Wonderlands představují decentní remix časem osvědčených mechanismů původních Borderlands a zbrusu nových prvků na míru vysoustružených pro nový spin-off. Ačkoliv ambice inovovat nepadá vždy na úrodnou půdu, vysoko oktanová akce s tunou lootu, vtipné komentáře a fajnová stylizace improvizované deskovky drží kvalitu stále nad hladinou.
7 Verdikt

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru