Super Mario 3D All-Stars, Nintendo, Recenze Super Mario 3D All-Stars

Super Mario 3D All-Stars

Trojice legendárních 3D plošinovek s Mariem dorazila v překvapivě líně vytvořené kolekci

Zdroj: Nintendo
Název: Super Mario 3D All-Stars Vývojář: Vydavatel: Platformy: Recenzovaná verze: Switch Žánr: Datum vydání: 18. 9. 2020

U příležitosti 35. výročí narození postavičky Maria vydává Nintendo speciální kolekci ikonických trojrozměrných plošinovek Super Mario 64, Super Mario Sunshine a Super Mario Galaxy. Edice pojmenovaná jednoduše Super Mario 3D All-Stars se bude prodávat pouze do 31. března příštího roku a má už dopředu vyvolat pocit něčeho výjimečného. Ve skutečnosti se ale jedná o příklad jednoho z nejlínějších přístupů Nintenda za poslední dobu. Všechny tři hry, ač skvělé, léty prověřené a i v dnešní době perfektně hratelné, totiž nepřináší žádné výrazné vylepšení a blednou i před tím, jak fungují neoficiálně v emulátorech. Nejstarší Super Mario 64 postrádá podporu širokoúhlého obrazu a kromě Super Mario Galaxy v zadokovaném režimu nenabízí ani jeden z titulů 60 fps.

Přesto nelze kolekci úplně strhat, vzhledem ke kvalitě všech zmiňovaných her a zejména pro hráče, kteří přišli do styku s Nintendem díky Switchi až v posledních letech, jde takřka o povinnost. V opačném případě by se totiž ochudili o žánr definující hry, které ovlivnily nejen svá další duchovní pokračování, ale segment trojrozměrných plošinovek jako takových. Více už v naší videorecenzi.

Super Mario 3D All-Stars

  • Všechny tři hry jsou vrcholem designu od Nintenda
  • Super Mario Sunshine se dočkalo nejvíc vylepšení a technicky září
  • Kompletní soundtrack k poslechnutí skrze vestavěný přehrávač
  • Hry běží z emulátoru a technicky nenabízí skoro nic nového
  • Super Mario 64 se nedočkalo ani základní péče a zachovává poměr stran 4:3
  • Cena odpovídající 60 dolarům může být tváří v tvář stáří všech her pro někoho příliš
Super Mario 3D All-Stars je nepovedená kolekce skvělých her. Hodnotit jedno bez druhého sice nelze, pokud jste ale nikdy Super Mario 64, Sunshine nebo Galaxy nehráli, nákup hraničí s povinností. V opačném případě vás ale čeká téměř identický a žádným způsobem upravený zážitek, který už pravděpodobně za dlouhé roky přebily neoficiální emulované verze s laskavější péčí. Plná cena pak velí k vyčkávání, zda se po březnu 2021 nebudou chtít prodejci zbavit hry za výhodnější peníz.
7 Verdikt

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru