Sekiro: Shadows Die Twice, Activision, Recenze Sekiro: Shadows Die Twice

Sekiro: Shadows Die Twice

Osvědčený koncept nemusí stát na místě. FromSoftware dokazují, že nápady ještě nedošly

Název: Sekiro: Shadows Die Twice Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Recenzovaná verze: PlayStation 4 Žánr: , Datum vydání: 22. 3. 2019

Vzhledem k nespoutané bouři, kterou novinka z dílny japonského studia FromSoftware dokázala necelý týden po svém uvedení mezi hráči rozpoutat, je vcelku zbytečné Sekiro sáhodlouze představovat. Duchovní nástupce her jako Dark Souls, Bloodborne, ale také Tenchu je v rámci žánru mistrovským kouskem, kterému sice lze vyčítat slabší technické provedení, strnulou umělou inteligenci nebo strohost příběhu, ovšem v porovnání s celkovou hratelností jde jen o malicherné drobky. To nejdůležitější je zakleto v soubojovém systému, prostřednictvím kterého vývojáři z FromSoftware dokazují, že nemusí vykrádat sami sebe a že je pořád co inovovat.

Zapomeňte na maximálně rozvážný a obezřetný postup z předchozích her tohoto studia – Sekiro je mnohem akční a do soubojů vás bude nutit, ať už se vám to líbí, nebo ne. Jako odměna ale přichází slovy jen těžko popsatelný pocit uspokojení pokaždé, když se vám po sériích nezdarů a osobních selhání podaří zdolat zdánlivě nepřekonatelnou překážku v podobě řadových nepřátel i velmi nepříjemných bossů. Ano, Sekiro je těžké a řadě hráčů může přijít natolik repetetivní, že se hraní v zájmu zachování svého duševního zdraví vzdají, ale pokud máte jen špetku trpělivosti, litovat nebudete.

Sekiro: Shadows Die Twice

  • Šťavnatý soubojový systém
  • Vynikající bossové
  • Design světa a vizuální styl
  • Strategický stealth systém
  • Chaotická kamera v hektických pasážích
  • Umělá inteligence mimo souboje
  • Slabší grafika
Vysoká obtížnost Sekira není marketingovým gimmickem, nýbrž funkčním nástrojem, jehož odměnou za vaší píli je maximální satisfakce z úspěchu. Typické DNA souls her je zachováno a novinka přináší tolik potřebnou svěžest, kterou vývojáři dokazují, že jim nápady ani zdaleka nedocházejí.
9 Verdikt

Nahlásit chybu v článku

20

Napsat komentář

Další články
Nahoru