Saints Row

Na první pohled jiné, ale přece stejné. Saints Row je zpátky a nejvíc připomíná třetí díl

Zdroj: Deep Silver
Název hry: Saints Row (2022) Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 23. 8. 2022 Platformy: , , , , Recenzovaná verze: PlayStation 5 Žánr:

Už zítra vychází reboot série Saints Row, u kterého ale nadále figurují vývojáři ze studia Volition. Ačkoliv se mohlo z prvních videí zdát, že hráče čeká tak trochu jiná zábava, nakonec se hra podobá předchozím dílům, nejvíce pak zřejmě Saints Row The Third z roku 2011. Coby partička chudých rádoby gangsterů vás čeká cesta na vrchol kriminálního podsvětí, a to prostřednictvím přestřelek, honiček, leteckých bitev, ale také nadvlády nad jednotlivými částmi města nebo vhodného přerozdělování všech elementů, jimiž se hra odkazuje k akčním RPG. Tohle všechno je navíc obaleno editorem postav takřka bez jakýchkoliv limitů, vysokou mírou upravitelnosti výstroje, ale třeba i všemožných aut a nechybí ani očekávaný humor. Jeho hodnocení je sice velmi individuální, ale značná arkádovost a uvolněnost Saints Row rozhodně svědčí.

Bohužel se ale výsledek neobešel bez chyb, kterých je ve hře opravdu hodně. Možná budete mít štěstí s day one patchem, který vývojáři chystají, ale naše verze trpěla na opravdu řadu nedostatků, bugů a glitchů, které nebylo možné zcela přehlížet. Také musíme konstatovat, že Saints Row jednoduše nevypadá příliš dobře, ať už se bavíme o modelech postav nebo zpracování města, kde se akce odehrává. Vyvažuje to ale svižná hratelnost i zajímavý příběh spolu s velmi dobře navrženými odměnami v singleplayeru, kterými umí Saints Row motivovat k dalšímu hraní. Více už v naší obsáhlé recenzi.

Saints Row (2022)

  • Hlavní mise jsou přímým zdrojem uspokojení, nabízí vtip i rozmanitost
  • Arkádová hratelnost a ovládání vám skvěle padnou do ruky
  • Aspekt nakupování nemovitostí a budování města hezky rozšiřuje hráčské cíle
  • Skvěle zapojený RPG systém vylepšování a odemykání obsahu
  • Sdílení obsahu a kooperace přidávají tenkou, leč vítanou sociální vrstvu
  • Většina sekundárních aktivit postrádá nápad a recykluje mechanismy
  • Zastaralá grafika a inkonzistence v technické kvalitě
  • Město působí poloprázdně a bez života
  • Množství závažných chyb v grafice, zvuku i skriptování misí
Saints Row je znovuzrozená a vtipem nabitá městská akce která se nebere vážně! Potřeštěná hratelnost a hutná porce obsahu skvěle vyplní mezeru na trhu v segmentu her pro jednoho hráče, kterého se GTA V dobrovolně vzdalo. Zážitek ovšem deklasuje fádní svět, zastaralé technické zpracování a řada otravných chyb.
6 Verdikt

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru