Rage 2, Bethesda Softworks, Recenze – Rage 2

Rage 2

Perfektní pocit ze střelby sráží slabá náplň misí a neatraktivní open-world

Název: Rage 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Recenzovaná verze: PlayStation 4 Žánr: Datum vydání: 14. 5. 2019

Pokud jste sledovali naše živá vysílání, v nichž jsme si během uplynulého týdne ukázali jak Rage 2, tak původní díl, asi už dokážete odhadnout, co si o novince myslíme. Zatímco první díl se v mnoha ohledech bral poměrně vážně a nabídl spíše realističtější pohled na probíhající apokalypsu, dvojka se vydala vstříc trendům a nabízí náležitě přestřelené madmaxovské pojetí. Tento krok je pochopitelný, vzhledem k tomu, že už za vývojem nestáli lidé z id Software, ale studio Avalanche, které má na kontě vedle série Just Cause právě herního Šíleného Maxe. Od něj si Rage 2 půjčuje nejen estetiku, ale také zpracování open-worldu, který v porovnání s jinými hrami s podobně zpracovaným herním světem nenabízí mnoho vyžití.

Ačkoliv je mapa obří a můžete se po ní svobodně prohánět už po několika minutách, později přijdete na to, že mimo silnice nemá smysl vyjíždět a nakonec uznáte, že zpracováním není dvojka od první hry příliš vzdálená. V kombinaci s přinejlepším průměrnou grafikou se proto může zdát, že Rage 2 nemůže uspět. Přesto nás ale dokázala bez ohledu na kupu nedostatků pobavit díky precizní střelbě a soubojům obecně. Spousta zajímavých zbraní s několika režimy střelby, dobrý pocit ze zásahů udělovaných nepřátelům a mix speciálních schopností zdobí výsledný zážitek a pomáhá ho nakonec přetáhnout nad hranici průměru. I tak jsme ale od hry takového kalibru čekali mnohem, mnohem víc.

Rage 2

  • Vynikající gunplay a souboje obecně
  • Perfektní mix speciálních schopností
  • Kompaktní ovládací schéma, díky kterému můžete dosyta kombinovat cokoliv s čímkoliv
  • Pustý a nevyužitý open-world
  • Opakující se design hlavních misí a jejich malý počet
  • Nutnost grindovat pro další postup hrou
  • Slabé grafické zpracování
  • Nejrůznější glitche a technické problémy
Rage 2 není hrou, kterou byste museli ihned odsoudit proto, že nepokračuje v cestě, kterou vytyčil první díl a nenabízí na první pohled nic úchvatného. Připravili byste se totiž o perfektní střelbu a souboje, ve kterých můžete velmi záhy začít využívat nejrůznější speciální schopnosti. A i když to rozhodně není málo, jde zároveň o to jediné, co v případě Rage 2 skutečně stojí za řeč
6 Verdikt

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru