Kingdom Come: Deliverance, Deep Silver, Warhorse Studios, Recenze – Kingdom Come: Deliverance – A Woman’s Lot

Kingdom Come: Deliverance - A Woman’s Lot

Warhorse uzavírají příběh hry. Pohled na známé události jinou perspektivou funguje dobře

Název: Kingdom Come: Deliverance Vývojář: Vydavatel: , Platformy: , , , Recenzovaná verze: PC Žánr:
Datum vydání:
13. 2. 2018
15. 3. 2024 (Switch)

Vývojáři z Warhorse ukončují ságu jménem Kingdom Come: Deliverance. V krátké době po sobě vychází velký update na verzi 1.9, královská edice hry a samozřejmě i poslední DLC nazvané A Woman’s Lot. Rozšíření nabízí dvě části – v první si zahrajete za postavu Terezy a dostanete šanci, podívat se z jiné perspektivy na úvod hry, v té druhé vás pak čeká poměrně dramatický příběh Johanky, inspirovaný legendou o stejnojmenné bojové světici.

Rozšíření vyniká zejména skladbou jednotlivých questů, jejich propracovaností, logikou i možností některé části libovolně obejít či vypustit. Dočkáte se i několika silných momentů, podtržených velmi pěknými cut-scénami. Pokud jste se však těšili na výrazně pozměněné prvky hratelnosti, zejména při hře za jinou postavu, nic zásadního se nemění. Bohužel pak ani psí společník nehraje zásadní roli a některé jeho „funkce“ příliš nefungují.

A Woman’s Lot tak zůstává nadprůměrným přídavkem, v našich očích kvalitnějším než dobrodružství Jana Ptáčka, které podtrhuje vše, co máme na Kingdom Come: Deliverance rádi, a co nám naopak tolik nevoní.

Kingdom Come: Deliverance

  • Příjemný návrat na začátek příběhu
  • Rozsáhlost obou částí DLC
  • Zachovaná volnost a základní rysy původní hry
  • Přetrvávající technické glitche a drobnější bugy
  • Psí společník nehraje příliš zásadní roli
  • Přílišná nutnost přesunů a chození v první části
A Woman’s Lot je velmi povedené rozšíření, které přidává dva velké questy. Oba jsou navíc zpracovány s lehkostí a bez ohledu na vážnost Johančiny linie také s notnou dávkou humoru a nadsázky. Psí společník - jedno z hlavních lákadel - ale nehraje zásadní roli a ani nové DLC nezůstalo ušetřeno drobným technickým nedodělkům.
7 Verdikt

Nahlásit chybu v článku

9

Napsat komentář

Další články
Nahoru