Jagged Alliance: Rage!, HandyGames, Recenze Jagged Alliance: Rage!

Jagged Alliance: Rage!

Lehce zapomenutá tahová akce se snaží o svůj návrat. Má koho oslovit v roce 2019?

Název: Jagged Alliance: Rage! Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Recenzovaná verze: PC Žánr: Datum vydání: 6. 12. 2018

Původní Jagged Alliance vyšel už v roce 1995 a na nějakou dobu se stal zajímavou alternativou pro další podobné tahové akce, jako je třeba X-Com nebo UFO. A i přes to, že série žila v průběhu let díky dalším a dalším dílům, jejich nevalná kvalita měla za následek, že Jagged Alliance postupně předběhly jiné značky a vzpomínají na ni jen skuteční veteráni. Přesto se ale hra snaží o svůj návrat s aktuálně vydaným dílem s podtitulem Rage, ve kterém vrací do hry nejen tradiční mechanismy, ale také známé a oblíbené postavy z původních her.

Jak na tom Jagged Alliance: Rage je, jsme nechali zkoumat Tomuse, který se opět setkal s Ivanem a Gruntym a s radostí sledoval, že se za ty dlouhé roky příliš nezměnili. Zatímco ten první by rád vypil všechno, co teče, ten druhý v sobě stále nezapře šplhounka se smyslem pro disciplínu. Společnými silami pak vzali útokem tropický ostrov, na kterém zlotřilá organizace pěstuje omamné látky a znovu světu ukázali, zač jsou toho akční body!

Jagged Alliance: Rage!

  • Zábavný gameplay a příjemná výzva
  • Návrat známých postav i s jejich vlastnostmi
  • Příjemná herní doba kolem 20 hodin
  • Málo nápadité úrovně
  • Umělá inteligence vytváří zbytečné lapsy
  • Na prezentaci hry je znát, že rozpočet nebyl příliš vysoký
Jagged Alliance: Rage neurazí nikoho, kdo je s touto sérií obeznámen. Tutoriál sice může harcovníky trochu překvapit - působí až příliš návodně - ale postupem hraní vyjeví nejnovější díl série své kvality. Ty jsou přesto zbytečně upozaďovány chybami umělé inteligence a nedostatečným důrazem na tolik potřebné detaily. Ani návrat starých známých postav totiž není samospásný, pokud jej vývojáři neumí naplno využít. I tak solidní old-schoolová záležitost pro ty, kdo ještě nezapomněli.
6 Verdikt

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru