Diablo II: Resurrected, Blizzard Entertainment, Recenze Diablo II: Resurrected

Diablo II: Resurrected

Skvělý remaster nejde oddělit od samotné hry. A do té se už zub času významně zakousnul

Zdroj: Blizzard
Název: Diablo II: Resurrected Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Recenzovaná verze: PlayStation 5 Žánr: , Datum vydání: 23. 9. 2021

Vývojáři z Vicarious Visions před sebou měli nelehký úkol. Ještě s živými vzpomínkami na tragédii v podobě remasteru Warcraftu III se na pokyn Blizzardu ujali další hry s legendárním statusem a pomalu spřádali speciální remasterovanou verzi slavného Diabla II. Hra s podtitulem Resurrected vtrhla mezi hráče a bez ohledu na občasné pády hry a další nedostatky rozpoutala peklo na zemi tak spolehlivě, jako kdyby se psal rok 2000. Technické kvalitě remasteru nemůžeme mnoho vytknout – grafika zaznamenala výrazný skok kupředu a díky možnosti přepnout za letu do původní podoby jasně uvidíte, jak dlouhou cestu už videohry ušly. Přitom v jádru zůstává hra tím starým dobrým Diablem a hráči, kteří s ním trávili své dětství, při hraní nepochybně zjihnou.

Jenže co s těmi, kdo nejsou zatížení žádnou nostalgií? Myslíme si, že pohled na samotnou hru bude fanoušky značně rozdělovat – jedni za Diablem II v Resurrected edici uvidí návrat do dob, kdy byl život tak nějak snazší a další se chopí 20 let staré hry, která – logicky – moderním trendům neodpovídá, a to byl i problém, na který narazil Petr ve své recenzi. Přijměte proto upozornění, že pokud vás až tolik nezajímají čísílka, statistiky a grindování v honu za co nejlepším buildem vaší postavy, zůstává Diablo II pravověrnou diablovkou, ať už v moderní, nebo staré grafice.

Diablo II: Resurrected

  • Ukázkově přepracovaná grafika
  • Vyladěné ovládání pro konzole
  • Zachovaná temnost světa a dungeonů
  • Řada menších vylepšení hratelnosti a ovládání
  • Stále funkční ekosystém cyklu vybavení a rozvoje postavy
  • Technické potíže a diskutabilní řešení konektivity
  • Zastaralost uživatelského rozhraní na všech frontách
  • Řada historických chyb zůstala bez opravy
  • Omezená motivace k prozkoumávání prostředí
  • Relativní plochost základních mechanismů v porovnání s moderní konkurencí
Vzkříšené Diablo se vrací v parádní remasterované grafice, která posiluje nestárnoucí vyprávění a temnou atmosféru končícího světa. Náladu ovšem kazí vleklé technické problémy, potíže s konektivitou a řada zastaralých prvků, které by si zasloužily také přeleštit.
7 Verdikt

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru