Real-time strategie vás prověří z psaní na klávesnici

Real-time strategie vás prověří z psaní na klávesnici

Titul Touch Type Tale boří zažité konvence. Místo používání kurzoru myši příkazy píšete

11. 1. 2019

Vzpomínáte si ještě na klasické textové adventury a další staré tituly, v nichž jste ovládali hlavní postavu za pomoci textovým příkazů? Anebo ještě lépe. Pamatujte si na hru The Typing of the Dead od Segy, která byla modifikovanou verzí The House of the Dead 2? Namísto světelné pistole jste ale jako svou zbraň používali klávesnici a likvidovali nepřátele tak, že jste se snažili co nejrychleji a nejpřesněji opsat nějaké slovo či frázi z obrazovky. Jakkoli šlo o bizarní mix hororu, akce a vzdělávacího programu, originální nápad se hráčům docela líbil. Šlo ostatně o docela zábavný a příjemný způsob, jak si osvojit psaní všemi deseti.

Pokud vás takový způsob ovládání neděsí, ba na něj dokonce vzpomínáte se slzou oku, jste ideální cílovou skupinou nové real-time strategie Touch Type Tale. Nezávislý počin od německého týmu Pumpernickel Studio vyjde letos na Steamu a okamžitě si získal naši pozornost. Hra slibuje bohatou kampaň, originální fantasy prostředí i kompetitivní on-line multiplayer. Myš ale můžete v klidu odložit. Na rozdíl od normálních strategií se totiž vše v novince ovládá psaním na klávesnici. Inovativní systém má poskytnout nový pohled na RTS pro veterány i nováčky.

Hra navíc nepochybně nebude šetřit humorem a má i docela veselou stylizaci. Autoři se ale podle vlastních slov snaží především zbořit zavedené konvence a v jejich novince obstojí nejen ten, kdo zvolí správnou taktiku. Neobejdete se totiž pochopitelně bez hbitých a přesných prstů. Na druhé straně vývojáři tvrdí, že se jejich titul vzdá složitého mikromanagementu, košatých technologických stromů i přemrštěných statistik. Touch Type Tale prověří schopnosti hráče jiným způsobem, než jsme zvyklí.

Co se příběhu týče, jako obvykle máme zachránit království, porazit zlo a z nuly se stát nepravděpodobným hrdinou, který pootočí kormidlem dějin. Pokud vás nápad zaujal, na Discordu autorů se můžete zkusit přihlásit do betaverze a bez rizika si novinku vyzkoušet. Hra dorazí ještě letos na Steam a rozhodně vám vřele doporučujeme podívat se minimálně na trailer, který celý princip vtipným způsobem demonstruje.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru