Railway Empire se příští rok dočká pokračování

Na čtyři roky starý tycoon naváže druhý díl. Láká na větší mapy či pohodlnější stavbu tratí

Zdroj: Kalypso Media
23. 8. 2022
Název hry: Railway Empire 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Pokud vám na začátku roku 2018 učaroval vláčkový tycoon Railway Empire od vývojářů ze studia Gaming Minds, máme pro vás dobrou zprávu. Došlo totiž na odhalení prvních detailů o očekávaném pokračování, na základě kterých se můžete opět těšit na propracovanou strategii, která si vzala za cíl být ve všech ohledech větší a lepší. Hra zatím nemá pevné datum vydání, vývojáři nicméně počítají s tím, že Railway Empire 2 uvedou v průběhu příštího roku na PC. Příjemné je i potvrzení, že hra vedle Steamu a pravděpodobně i Epic Games Storu dorazí také do Game Passu, není však v tuto chvíli jasné, zda na den vydání, nebo až výhledově.

„Oblékněte kabát chytrého podnikatele, převezměte malou železniční společnost na počátku 19. století a udělejte ze svých parních lokomotiv tažné koně ekonomiky,“ lákají lidé z Gaming Minds Studios. Jak už uvedli zkraje letošního roku, smyslem hry bude vybudovat tu největší železniční společnost na světě nebo alespoň na daném kontinentu, kterými přirozeně bude Severní Amerika a kontinentální Evropa. Abyste mohli přechytračit své konkurenty, budete mít k dispozici 60 parních lokomotiv a nepřeberné množství osobních i nákladních vagónu, které za ně budete moci připojit. Co se týče zmíněných oblastí, jejichž jednotlivé části budete spojovat nekonečnými rovnoběžkami, vývojáři slibují obrovské rozlehlé mapy obou zmíněných částí světa a dále menší, podrobněji zpracované lokace.

Další devizou Railway Empire 2 by měla být vylepšená konstrukce tratí s automatickým umisťováním signálů, abyste měli více času na správu dalších, neméně důležitých aspektů. Důležité také je, že mosty nově pojmou až čtyři koleje a nádraží lze rozšiřovat až na dvojnásobek tohoto čísla, což už zní poměrně zajímavě. Aby byla zachována co nejvyšší míra znovuhratelnosti, vývojáři přichystali 6 odlišných hratelných postav, které mají silné i slabé stránky a ovlivní růst vašeho železničního impéria. Součástí Railway Empire 2 bude i volba celkové obtížnosti pro 5 kampaní a dalších 14 scénářů, případně budete moci sáhnout po sandboxovém režimu a jen tak si stavět. Podobně jako u českých Mashinek pak můžete nastoupit do některého z vlaků a pozorovat ubíhající scenérii, na což jsme právě s odvoláním na práci Jana Zeleného velmi zvědaví. Nemusíme totiž připomínat, že Mashinky zpracovávají tuhle kochací část velmi dobře a pro chvíle oddechu a klidu by mohlo Railway Empire 2 posloužit stejně dobře.

Railway Empire 2 bude mít své zastoupení i na Gamescomu, takže uvidíme, zda najdeme v našem nabitém programu čas a příležitost, zjistit něco více. Do té doby si musíme vystačit s výše přiloženým trailerem a sadou prvních screenshotů.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru