Quake Champions nenápadně opustilo early access

Free-to-play arénová střílečka potichu vyšla po pěti letech v předběžném přístupu

Zdroj: id Software
19. 8. 2022

Během letošního QuakeConu bylo oznámeno přidání několika her do Game Passu, přičemž jimi bylo hned několik klasických her od Bethesdy. To by koneckonců nebylo nic překvapivého, ale jeden titul trochu vybočoval. Tím je arénová střílečka Quake Champions, která tak vyšla téměř přesně po pěti letech od spuštění předběžného přístupu, do něhož hra vstoupila 22. srpna 2017.

Nejednalo se ovšem o kdovíjak velké oznámení, v podstatě by se dalo říct, že informace o tom, že Quake Champions konečně vyšlo v plné verzi, padla spíš tak mezi řečí a doslova mezi dalšími tituly. V minulosti byla probíhající fáze early accessu komentována slovy, že hra zatím není připravena, i když byla už tehdy přístupná na Steamu zdarma. Zdarma zůstává i nyní, majitelé Game Passu se ovšem mohou těšit na nějaké ty bonusy, případně můžou mít zpřístupněné všechny šampiony hned od začátku.

Hra samotná byla oznámena v roce 2016 a o rok později se přesunula do uzavřené bety, poté právě do předběžného přístupu. Ačkoli je hraná a nasbírala pozitivní hodnocení, nejedná se o zvláště populární titul. Vzhledem k poměrně tichému vydání je otázkou, jak bude hra podporována do budoucna, zatím se však nezdá, že by se hrou byly nějaké větší plány. V rámci QuakeConu se ovšem ve hře koná série turnajů a sledováním akce můžete získat speciální skin do hry.

Společně s Quake Champions do Game Passu zamířily i dvě staré hry ze série The Elder Scrolls, konkrétně An Elder Scrolls Legend: Battlespire z roku 1997 a v rámci série netypická akční adventura The Elder Scrolls Adventures: Redguard z roku 1998. K dispozici jsou též klasiky Wolfenstein 3D a Return to Castle Wolfenstein z let 1992 a 2001. A aby toho Quaku nebylo málo, doplňuje tento seznam i Quake 4. Ale co pátý díl? QuakeCon běží až do soboty, můžeme se ještě stále na akci dočkat jeho oznámení? Zatím se však nezdá, že by se fanoušci mohli začít těšit.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru