PvPvE akce The Cycle: Frontier končí

PvPvE akce The Cycle: Frontier končí

Yager nedokázal s free-to-play titulem vydělat dostatek peněz. Zbývají mu tři měsíce

Zdroj: Yager
29. 6. 2023

Vývojáři z německého studia Yager, kteří mají na kontě povedenou akci Spec Ops: The Line, ale také neúspěšný pokus o Dead Island 2, oznámili, že jejich free-to-play PvPvE extrakční střílečka The Cycle: Frontier končí. Hra byla oznámena v roce 2018, do early accessu vstoupila už v roce 2019 a plná verze vyšla 8. června 2022. Přibližně po roce její autoři oznamují konec. Servery se odmlčí za tři měsíce. Důvodem jsou nedostatečné příjmy, a tak titul není možné udržet naživu.

Titul přitom odstartoval velmi dobře, ale na počáteční úspěch už se přes veškerou snahu nepovedlo studiu navázat.

Vývojáři se netají tím, že špatné zprávy přinášejí s těžkým srdcem. Přes veškerou snahu a vylepšení se nepovedlo učinit projekt výdělečný. Definitivně The Cycle: Frontier skončí 27. září. Podle autorů to bylo velmi těžké rozhodnutí, ale po velmi dlouhých debatách musel tým přijmout, že je to to nejlepší pro Yager. Titul přitom odstartoval velmi dobře, ale na počáteční úspěch už se přes veškerou snahu nepovedlo studiu navázat. Tvrdou ránu zasadili v období rozkvětu projektu třeba cheateři.

Blížící se konec s sebou jako obvykle přináší i několik dalších formalit, aby si hru ve zbývajícím čase mohli fanoušci alespoň co nejvíc užít. Ve hře už nebude možné utrácet peníze, ale nadále si ji může stáhnout a nainstalovat úplně každý, i když ji zatím nemá v knihovně. Prémiovou verzi fortuna passu pro třetí sezónu obdrží každý, kdo se do titulu přihlásí. Progres také bude rychlejší, aby se nováčci dokázali pravděpodobně snáz zabydlet.

Yager prozradil, že vážně zvažoval, že hru upraví tak, aby ji bylo možné provozovat offline nebo na soukromých serverech, ale nakonec to technicky není možné. Po vypnutí oficiálních serverů tak opravdu nebude možné ji nijak hrát. Yager nazývá práci na The Cycle: Frontier neocenitelnou zkušeností a byl to podle něj unikátní projekt. Vývojáři také navázali jedinečné spojení s hráči, tvůrci obsahu i dalšími autory.

Tuhle zkušenost prý rozhodně studio nepromarní. Yager se chce poučit z toho, co se povedlo, i chyb a nedostatků. S touto zkušeností se teď chtějí vývojáři pustit do dalších projektů a máme sledovat jejich web a sociální sítě. Tým vyjádřil velký vděk za zpětnou vazbu a podporu fanoušků a popřál jim, aby si užili zbývající čas v jejich digitálním světě.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru