Původní Switch se má dočkat nového hardwaru

Původní Switch se má dočkat nového hardwaru

Dokument hovoří o novém čipu a úložišti. Může být výsledkem úspornější a rychlejší model?

11. 7. 2019

Včera Nintendo představilo nový Switch Lite, který se nakonec ukázal být přesně tím, o čem se několik dlouhých měsíců mluvilo jen v náznacích. Kam se ale zatoulal druhý spekulovaný model, ten vylepšený, který by měl nahradit současnou klasickou verzi a potenciálně snad i nabídnout trochu vyšší výkon, anebo alespoň lepší displej? Japonský výrobce se včera k této otázce nijak nevyjádřil, nicméně podle aktuálního záznamu americké federální komunikační komise (FCC) má přeci jen Nintendo v rukávu ještě jeden trumf. A tím mají být právě nové vnitřnosti pro tradiční Switch.

Nový procesor a paměťové čipy mohou potenciálně znamenat rychlejší nahrávání her, úspornější chod a tedy i delší výdrž baterie, větší úložný prostor nebo menší zahřívání. Ale jak upozorňuje magazín The Verge, také se nic z toho jmenovaným způsobem projevit nemusí. Nintendo oficiálně požádalo FCC u úpravu specifikace svého zařízení, aniž by znovu muselo projít celým certifikačním procesem, který musí předcházet uvedení nového přístroje na trh ve Spojených státech.

Může jít jen o dílčí update, o němž firma nechce informovat proto, aby zákazníky nemátla tím, že novinka bude mít odlišný hardwarový základ.

V dokumentu je nepřímo zmíněn čip Nvidia Tegra, což vede některé hráče k přesvědčení, že by se Switch mohl dočkat novější a rychlejší generace. Na druhé straně The Verge poznamenává, že tohle nemusí vůbec být takzvaný „Switch Pro”, o kterém dříve referovala média jako The Wall Street Journal nebo Nikkei. Může jít jen o dílčí update, o němž firma nechce informovat proto, aby zákazníky nemátla tím, že novinka bude mít odlišný hardwarový základ.

Podobné nenápadné revize nejsou ve světě konzolí samozřejmě žádnou novinkou, i stejně vypadající zařízení se často mohou v průběhu let lišit svými vnitřnostmi. Snahou může být optimalizovat náklady, ale třeba i vyměnit nevyhovující nebo nespolehlivé komponenty, které vedly k poruchám. Microsoft takto během let bojoval třeba s nechvalně proslulou chybou Red Ring of Death na Xboxu 360, připomíná The Verge.

Také Switch Lite má podle včerejších oficiálních informací disponovat nějakým blíže nespecifikovaným úspornějším čipem a lepší výdrží na baterie.

Může se ale jednat také o výsledek nedorozumění a žádný skutečný Switch Pro se nad rámec tohoto updatu nemusí vůbec plánovat. I když se v minulosti spekulovalo o lepším hardwaru, třeba jím anonymní zdroje myslely právě takový menší update. Těmto informacím se však vymykaly minimálně zprávy o kvalitnějším a úspornějším displeji, který by Switchi pomohl srovnat krok s mobily a tablety.

Mimochodem, také Switch Lite má podle včerejších oficiálních informací disponovat nějakým blíže nespecifikovaným úspornějším čipem a lepší výdrží na baterie. Takže není vyloučené, že se klasický Switch dočká jen stejné péče a nezůstane ani v těchto ohledech pozadu za novinkou.

Aktualizováno: Switch Pro letos nečekejte, říká Nintendo

A co na uvedené spekulace říká Nintendo? Obvykle se k podobným zprávám záměrně vůbec nevyjadřuje. Podle magazínu CNET však šéf americké pobočky Doug Bowser vyloučil vydání dalšího nového modelu Switche v rámci tohoto roku. Skutečný Switch Pro by tak mohl přijít na trh nejdříve příští rok. Lite bude jediný opravdu nový hardware, který letos firma pošle do obchodů.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru