Původní Samorost znovu vychází ve vylepšené verzi

Původní Samorost znovu vychází ve vylepšené verzi

Hra je zdarma k dispozici na PC, Macu, iOS i Androidu. Novou hudbu pro ni složil Floex

Zdroj: Amanita Design
20. 5. 2021

České studio Amanita Design nás dnes velmi příjemně překvapilo. I když překvapilo… Víc se dozvíte v pondělním vidcastu. Ale zpět k věci. Autoři her Machinarium, Botanicula, Chuchel, Pilgrims nebo Creaks se vrátili k titulu Samorost. Nikoli ale oznámením dalšího pokračování. Ale přímo k prvnímu dílu z roku 2003.

Floex bude hostem pondělního vidcastu

Původní Samorost je teď k dispozici zcela zdarma na PC, Macu, iOS i Androidu. Ale to samo o sobě není vše. Navíc se může pochlubit vylepšenou grafikou, zvuky i novou hudbou od Tomáše Dvořáka, kterého můžete znát pod uměleckým pseudonymem Floex. Právě on byl, respektive z vašeho pohledu bude hostem našeho vidcastu, který uvidíte v pondělí. Povídali jsme s ním nejen o hudbě pro Amanitu.

Vaším úkolem ve hře Samorost bude pomoct vesmírnému skřítkovi zachránit domovský asteroid. Zakladatel studia Amanita Design Jakub Dvorský titul vytvořil ještě během studií na vysoké škole. Už tento debut položil základy budoucí produkce týmu a zaujal hráče výraznou stylizací, z níž se časem stalo poznávací znamení a rukopis studia. Samorost byl také nominován na několik cen. Původní hudební doprovod vybíral Jakub Dvorský. Floex se k Amanitě připojil až při práci na pokračování Samorosta. Tímto způsobem si tak mohl takříkajíc zkompletovat trilogii.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru