Původní autoři oznamují nástupce Burnout Paradise

Dangerous Driving 2 nabídne otevřený svět, zběsilé arkádové závody a ničivé bouračky

20. 2. 2020
Název hry: Dangerous Driving 2 Vývojář: Platformy: , , , Žánr:

Britské studio Three Fields Entertainment v roce 2014 založili Alex Ward a Fiona Sperry, kteří dříve dali světu tým Criterion Games a populární arkádovou závodní sérii Burnout. Jejich fanoušci měli od nové firmy nemalá očekávání, ale je třeba přiznat, že hry Dangerous Golf, Lethal VR, Danger Zone, Danger Zone 2 ani poslední Dangerous Driving zatím velkou díru do světa neudělaly navzdory chvályhodné snaze navázat na dřívější hity autentickými duchovními nástupci. Three Fields Entertainment se však nechtějí nechat odradit a oznamují další hru, která by měla kráčet ve šlépějích populárních závodů Burnout Paradise.

Dangerous Driving 2 míří na PC, PlayStation 4, Xbox One i Switch a na rozdíl od předchozí hry nabídne otevřený svět namísto izolovaných uzavřených tratí. Hybridní konzoli od Nintenda tým vyzkouší vůbec poprvé. Autoři slibují on-line hru i podporu gaučového multiplayeru formou split-screenu, který v posledních letech vývojáři trestuhodně ignorují. A to nejen u závodů. Studio slibuje dynamický svět, v němž si hráči mohou sami vybírat, jak chtějí závodit.

Zatímco se první díl Dangerous Driving odkazoval především k počátkům série, novinka chce navázat na její pozdní vrchol.

Nemusíte se jen honit s dalšími závodníky, ať už těmi skutečnými, nebo těmi ovládanými umělou inteligencí. V režimu volné jízdy máme sami otestovat vlastní hranice i destrukční model během ničivých nehod. Zatímco se tak první díl Dangerous Driving odkazoval především k počátkům série, novinka chce navázat na její pozdní vrchol.

Pokračování Dangerous Driving má být tou skutečně nejlepší hrou od Three Fields Entertainment, tvrdí studio. Autoři přitom slibují, že do hry zahrnou ty funkce, po nichž hráči volali nejvíc. Sami přitom sebekriticky poznamenávají, že s některými oblastmi předchozího počinu nebyli dvakrát spokojení a na ty se chtějí také zaměřit. Bohužel zatím nejsou k dispozici žádná videa ani obrázky ze hry. Vývojáři se ale už koncem měsíce objeví na akci PAX East, kde titul předvedou, takže je pravděpodobné, že se brzy nějakých materiálů dočkáme.

Většina veteránů a původních autorů už v Criterionu nepracuje. Alex Ward a Fiona Sperry spolu s Paulem Rossem svůj původní tým opustili zkraje roku 2014.

Stále je však třeba mít na paměti, že jakkoli všechny sliby zní skvěle a autorům držíme palce, tenhle scénář se v jejich podání trochu opakuje. Panují opodstatněné obavy, zda si neukousli příliš velké sousto, když v mnohem menším týmu a s menším rozpočtem nedokázali zatím přesvědčivě navázat na starší méně ambiciózní díly Burnoutu, a teď se pouští do ještě rozsáhlejšího a nepochybně i náročnějšího a nákladnějšího projektu.

O studiu Three Fields Entertainment se v nedávné době mluvilo i z jiného důvodu, a sice v souvislosti s přesunem Need for Speed zpět pod křídla Criterionu. Tehdy jsme připomínali, že většina veteránů a původních autorů už v Criterionu stejně nepracuje. Alex Ward a Fiona Sperry spolu s Paulem Rossem svůj původní tým opustili zkraje roku 2014, zatímco někteří jejich bývalí kolegové se tehdy stěhovali i s Need for Speed do Ghost Games a nyní opět zpět.

Dangerous Driving 2 má na trh dorazit koncem tohoto roku.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru