PS5 prý nenabídne alternativu programu Smart Delivery

Sony má nechat rozhodnutí o bezplatném upgradu her na další generaci na vydavatelích

Zdroj: Naughty Dog/Sony
17. 6. 2020

Dopoledne jsme se věnovali tématu upgradů her na next-gen verze a připomínali, jak zatím vypadá přístup Microsoftu se Smart Delivery, Sony a EA, která sází na vlastní řešení nazvané Dual Entitlement. Netrvalo dlouho a máme tu další velmi zajímavou informaci, která se k tomuto servisu přímo váže. Společnost Sony podle nepotvrzených zpráv nenabídne vlastní alternativu Xbox Smart Delivery, ale nechá tuto možnost upgradů v rukou jednotlivých vývojářů a vydavatelů.

Měl to říct mluvčí Sony Interactive Entertainment japonskému magazínu GameSpark. Informaci přinesly weby Video Games Chronicle a VG247. Sony chce prý flexibilně podporovat všechny, kdo možnost upgradu nabídnou, ale nebude existovat žádný sjednocený cross-gen program.

Microsoft bude v rámci Smart Delivery podporovat digitální verze, fyzické kopie i tituly z Game Passu.

V případě konkurenčního Microsoftu bude možné u vybraných titulů počítat automaticky s bezplatným upgradem Xbox One verze na Series X. Znovu zdůrazňujeme, že jde o možnost získat vylepšenou verzi, nikoli spustit v rámci zpětné kompatibility tu samou hru ve stejné podobě. Microsoft bude v rámci Smart Delivery podporovat digitální verze, fyzické kopie i tituly z Game Passu.

Jak už jsme psali, upgradovat bezplatně hry z Xboxu One na Xbox Series X půjde u všech novinek od Xbox Game Studios, tedy interních first party týmů Microsoftu. Pro ostatní vývojáře a vydavatele bude program dobrovolný. Už v tuto chvíli s jistotou víme, že službu budou podporovat hry Halo Infinite, Cyberpunk 2077, Assassin’s Creed Valhalla, Destiny 2, DiRT 5, Scarlet Nexus, Chorus, Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, Yakuza: Like a Dragon, The Ascent, Call of the Sea, Gears 5, Second Extinction a Metal: Hellslinger.

V rámci zpětné kompatibility má podle nejnovějšího prohlášení na PS5 fungovat asi 4 tisíce her z PS4.

Víme s jistotou, že first party PS4 hry jako The Last of Us Part II nebo Ghost of Tsushima na PS5 určitě budou fungovat. Sony také vyzvala vývojáře, aby pro nově odeslané PS4 hry k certifikaci už zajistili fungování i na budoucím PlayStationu. Firma ovšem neprozradila, zda její vlastní exkluzivity třeba přijdou s nějakými vylepšeními pro novou generaci. V rámci zpětné kompatibility má podle nejnovějšího prohlášení na PS5 fungovat asi 4 tisíce her z PS4.

Společnost EA oznámila, že Madden NFL 21 půjde bezplatně upgradovat z aktuální generace na tu další. Až do vydání dalšího ročníku. Není však jasné, zda půjde o výjimku v rámci jejího portfolia, nebo pravidlo. Podrobnosti plánuje firma oznámit na akci EA Play Live v noci ze čtvrtka na pátek. U krabicové verze ale zatím EA nemohou garantovat upgrade na digitální, pokud sáhnete po bezdiskové PS5.

Stojí za připomenutí, že bezplatný upgrade firmy nenabízejí jen proto, aby udělaly hráčům radost. Jedná se o účinný nástroj, jak přimět váhajícího zákazníka k nákupu nové konzole a pojistit si, že zůstane věrný stejné značce.

Nahlásit chybu v článku

13

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru