PS5 nahrává zvuky z mikrofonu při zisku trofeje

Vznikají tím vtipné klipy nabité emocemi, například při zdolání bosse v Demon's Souls

Zdroj: Sony
27. 11. 2020
Název hry: Demon’s Souls Vývojář: Vydavatel: , Platformy: Žánr:

V souvislosti s uvedením nového PlayStationu jsme probírali řadu vlastností a novinek, jimiž se nová generace odlišuje od té předchozí. Jednou z takových věcí je do ovladače DualSense integrovaný mikrofon, který přichází i s vlastním tlačítkem pro jeho ztišení. Ne všichni hráči na to ale pamatují, a tak zejména v multiplayerových hrách nechávají ostatní nekontrolovatelně nahlédnout do svého soukromí, čímž vznikají místy otravné, ale přeci jen komické situace. Další novinkou pak bylo zpracování rozhraní při zisku trofeje, které tradiční způsobem „cinkne“, ale současně s tím vytvoří i krátký klip, nikoliv pouze screenshot, jako tomu bylo na PS4. A teď obě popisované vlastnosti nové konzole spojte dohromady a dostanete se ke krátkým videím, které toho možná prozrazují víc, než by samotní hráči chtěli.

Nezávisle na sobě s tímhle poznatkem přišli dva uživatelé Redditu – HelloIamJack a Scousetomo2003 – kteří sdíleli ony klipy nahrané automaticky po zisku trofeje. Příhodně obě krátká videa pochází z Demon’s Souls a logicky v momentech, kdy dojde na pokoření bosse. Namísto zvuků ze hry a obligátního zvukového efektu je slyšet, kterak oba hráči hurónským způsobem oslavují další překonanou porážku a člověčím způsobem dávají najevo svou radost. Příspěvky pochopitelně rychle obdržely spoustu rozjařených komentářů, v nichž se chválí výkon hráčů i jejich reakce, stejně jako skutečnost, že něco takového PlayStation 5 vlastně dělá. Oba aktéři populárních klipů pak shodně potvrdili, že nejsou příliš zkušenými hráči soulslike her a snad i proto je jejich reakce tak silná. Vtipný je také závěr videa od prvního zmiňovaného hráče, které končí hlubokým douškem oslavného nápoje a jeho náležitým vychutnáním, což komentující kvitují a sami se ve výkonu HelloIamJacka vidí.

Ne všichni ale těmto příběhům věří a myslí si, že o nahrávání zvuku oba hráči moc dobře věděli a jde jim jen o umělou snahu strhnout na sebe pozornost. Kde leží pravda, nedokážeme pochopitelně rozsoudit, ačkoliv se HelloIamJack brání, že o zapnutém mikrofonu opravdu nevěděl. Každá dobrá historka ale snese určitou uměleckou licenci a nutno říct, že při sledování videí jsme se, zřejmě jako vy, usmívali od ucha k uchu. Sami teď navíc můžete jít – jste-li majiteli PS5 a už jste nějakou trofej ulovili – a poslechnout si, jak jste reagovali vy. Škoda jen, že PS5 nenahrává zvuky konstantně a třeba ve chvíli, kdy se žádnou trofej ulovit nepodaří, takové záznamy, alespoň z naší kuchyně, bychom vám ale nemohli pustit před desátou hodinou. Však to znáte…

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru