PS5 má mít pro hry 664 GB volného místa

PS5 má mít pro hry 664 GB volného místa

Xbox také nabídne instalaci her po částech a možnost vymazat singl a nechat si multiplayer

Zdroj: Sony
5. 10. 2020

Společnost Sony už loni na podzim uvedla, že PlayStation 5 umožní uživatelům nainstalovat jen část hry. Kupříkladu jen singl, anebo naopak multiplayer, případně po dohrání kampaně umožní hru pro jednoho hráče vymazat a nechat si pouze on-line část. Teď už s jistotou vím, že podobnou funkci nabídne i nový Xbox. Series S i X umožní podle Microsoftu hráčům odinstalovat ty části hry, které už nepotřebují.

Rychlost SSD nepřijde levně

Prohlásil to Jason Ronald ve vidcastu Larryho Hryba. I v tomto případě bude samozřejmě na vývojářích her, aby tuto možnost podporovali. Tímto způsobem chce dát výrobce uživatelům větší kontrolu nad úložným prostorem, jehož kapacita se neustále skloňuje v souvislosti s rostoucí velikostí samotných her. Zárodky těchto pokusů se selektivní instalací se objevily už v současné generaci konzolí.

V této souvislosti se sluší připomenout, že Series X má 1TB SSD, ale uživatel bude moci reálně využít pro hry přibližně 800 GB. Series S disponuje úložištěm o velikosti 512 GB a zatím nevíme, kolik přesně místa bude mít pro samotné tituly. Jejich velikost chce ale pomoci Microsoft na levnějším Xboxu zkrotit za pomoci textur v nižším rozlišení. Protože Series S cílí na nativní rozlišení 1440p oproti 4K u Series X, měly by mít hry v této verzi přibližně o třetinu menší velikost. Úložiště obou nových Xboxů pak lze volitelně rozšířit za pomoci externího proprietárního SSD od společnosti Seagate. 1TB karta vás přijde na 6319 korun.

Remake Demon’s Souls bude vyžadovat minimálně 66 GB volného prostoru a Marvel’s Spider-Man: Miles Morales 50 GB

A jak na tom bude PlayStation 5? Ten v případě verze s mechanikou i bez ní nabídne SSD s kapacitou 825 GB. Během uplynulého víkendu se pak na základě dalšího uniklého obrázku z údajného rozhraní konzole začalo spekulovat, že pro uživatele bude k dispozici 664 GB. Informaci samozřejmě berte stále s rezervou, Sony zatím tuto oblast nekomentovala.

V každém případě se zdá být jasné, že management dat bude pro oba výrobce i samotné hráče důležitou oblastí, pokud by měla velikost her neustále růst. Před dvěma týdny jsme psali o prvních titulech pro PS5, které už odhalily svou velikost. Remake Demon’s Souls bude vyžadovat minimálně 66 GB volného prostoru a Marvel’s Spider-Man: Miles Morales 50 GB. Pokud však sáhnete po ultimátní edici obsahující také vylepšený předchozí díl, z SSD si ukousne 105 GB. Všichni jsou pak zvědaví, jak na tom v budoucnu budou notoricky známí požírači volného místa jako Call of Duty nebo GTA.

Nahlásit chybu v článku

19

Napsat komentář

Další články
Nahoru