Silent Hill, Konami, Prvnímu Silent Hillu sluší i first person kamera

Prvnímu Silent Hillu sluší i first person kamera

Zkuste si 20 let starou klasiku v jiné perspektivě. Fanoušek vytvořil hratelné demo

11. 11. 2019
Název: Silent Hill Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: , Datum vydání: 23. 2. 1999

V roce 1999 vyšel první díl hororové série Silent Hill od Konami. Letos na jaře oslavil 20. narozeniny a této příležitosti se rozhodl využít vývojář s přezdívkou Zero Trace Operative, který chtěl připomenout fanouškům debut v netypickém pojetí. Při demaskování P.T. coby hratelného teaseru chystaných Silent Hills jsme si v roce 2014 všichni kladli otázku, zda by mohla sága fungovat coby first person dobrodružství. A právě touto perspektivou se inspiroval autor hratelné demoverze projektu, který sám nazývá Silent Hill: Remake.

Ačkoli je k dispozici hratelný koncept, samotný autor upozorňuje, že se jedná jen o krátkou ukázku na 3 až 5 minut.

Název vám prozrazuje vše podstatné, můžete si vyzkoušet, jak by se první Silent Hill hrál coby first person horor. Nicméně musíme bohužel krotit vaše nadšení. Ačkoli je k dispozici hratelný koncept, samotný autor upozorňuje, že se jedná jen o krátkou ukázku na 3 až 5 minut. Nechystá se ji přitom dále rozvíjet a svůj počin považuje za hotový. Jde o poctu původní hře se a Zero Trace Operative se zjevně nechce dostat do sporu s Konami stran autorských práv. V této podobě by ale vydavatel snad mohl nad jeho počinem přimhouřit oko a nesprovodit je ze světa.

Zero Trace Operative na projektu pracoval 5 měsíců a poměrně přesvědčivě zachycuje atmosféru hororové klasiky od Konami. S pomoc původní hry, ale i videí na internetu znovu podle svých slov vytvořil 99 procent původních rekvizit, tak aby imitoval oslavovaný originál.

Jeho demo je k dispozici pouze pro Windows a má velikost 549 MB. Najdete ho na portálu itch.io a pokud jej nechcete z jakéhokoli důvodu stahovat, k dispozici je samozřejmě i video. Soudě podle ohlasů na sociálních sítích a v komentářích se fanouškům tento výtvor opravdu líbí a leckdo by se za plnou verzi přimluvil.

A pokud je na vás tahle vize Silent Hillu přeci jen příliš retro, zkusíme vás potěšit jiným komunitním výtvorem. Švédský 3D grafik Wiktor Öhman vytvořil v Unreal Enginu 4 proslulé veřejné toalety z druhého dílu, kam hlavního hrdinu zavedou první kroky. Vždy podle svých slov miloval estetiku Silent Hillu a chtěl ji zkusit modernizovat. Využívá k tomu ray tracing a další pokročilé technologie. S jeho výtvorem si sice pohrát nemůžeme, ale přinejmenším si můžete zkusit představit, jak by mohl vypadat případný remake druhého dílu hororové ságy.

Který ale Konami nikdy neudělá, protože má moc práce s hazardními automaty…

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru