První záběry ze spuštění konzole PS5 a černý DualSense

Internetem se opět šíří neoficiální fotky a videa. Zítra své dojmy zveřejní japonští youtuběři

Zdroj: ポッキー
3. 10. 2020

Okolo konzole PlayStation 5 je živo i během víkendu. A ještě bude. Hned z několika zdrojů k nám zamířily nové informace a další várka zajímavostí je za dveřmi. Například na Redditu se objevily nové údajné fotografie a dokonce i video, které zachycují prvky a funkce, jaké jsme zatím spatřit nemohli. Nebo minimálně ne na oficiálních materiálech. Shromáždil je například magazín VGC. Berte je ovšem prosím stále s rezervou. Nachází se mezi nimi záběry z rozhraní konzole, stojánek i odejmutá postranice, která naznačuje, že by teoreticky mohlo jít tento prvek vyměnit.

Nové neoficiální fotografie PS5

Na záběrech se novu objevil už dříve viděný černý DualSense a hráči se tak opakovaně ptají, zda se v dohledné době objeví jako další barevná variace, anebo jde třeba o kus určený pro takzvaný devkit, s nímž pracují vývojáři her. I odejmutou bílou postranici už jsme v minulosti viděli, takže se znovu rozšířily spekulace o tom, že by Sony mohla případně nabídnout alternativní “kryty” jako dříve u mobilů, nebo jak tomu bylo třeba u první verze Xboxu 360.

 

Internetem se potuluje rovněž video zachycující start konzole a střípek z rozhraní. Pochází pravděpodobně z Ruska. I když se nedostaneme až do menu, podoba bootovací obrazovky opět odpovídá tomu, co už naznačila samotná Sony v jednom ze svých starších streamů. To ovšem nevylučuje možnost, že by někdo něco podobného mohl napodobit, pokud by si s tím chtěl dát tu práci.

Oficiální ukázka z rozhraní přímo od Sony

Více světla by do všech nejasností mohl vnést už zítřek. Vybraní japonští youtubeři totiž v neděli zveřejní své exkluzivní materiály k PlayStationu 5, na které přirozeně již nyní lákají. Máme tak už alespoň rámcovou představu, co můžeme čekat. Většina tvůrců zřejmě ukáže hru Astro’s Playroom, která bude součástí PS5 a už dříve ji vyzkoušel třeba Geoff Keighley. Zřejmě ale uvidíme v akci také hry jako Godfall nebo vylepšenou verzi Devil May Cry V od Capcomu.

Starší neoficiální fotografie PS5

Západní média ani youtubeři bohužel nejsou součástí této velmi speciální akce. Alespoň pokud je nám známo. Snad se tak co nejdříve dočkáme překladu novinek, které japonští autoři svým fanouškům budou demonstrovat. Vtipné přitom je, že už některé náhledové obrázky nadcházejících přenosů se těší značné pozornosti, protože se na nich youtuběři objevují s novou konzolí a gamepadem v ruce.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru