WRC 10 FIA World Rally Championship, Nacon, První video z WRC 10 láká na historické vozy a tratě

První video z WRC 10 láká na historické vozy a tratě

Letošní ročník série od studia KT Racing slibuje vylepšení kariéry i řadu nových závodů

Zdroj: Nacon
13. 4. 2021
Název: WRC 10 FIA World Rally Championship Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 2. 9. 2021

Francouzská společnost Nacon dnes odpoledne představila dříve avizovanou závodní hru WRC 10, jak slíbila. Další ročník bude oslavovat 50. výročí tohoto seriálu, přinese nový historický režim, vylepšenou kariéru a editor polepů. Vydavatel nás láká také na nová legendární auta a přepracované ozvučení.

V historických rallye se podíváme do Řecka, Itálie, Německa a Argentiny.

Ve hře máme prožít některé ze zásadních momentů WRC od roku 1973 dodnes. K dispozici bude 19 historických událostí, v nichž se musíme přizpůsobit specifickým podmínkám každé doby. Usedneme za volant legendárních vozů značek Alpine, Audi, Lancia, Subaru, Ford, Mitsubishi, Toyota a další.

V historických rallye se podíváme do Řecka, Itálie, Německa a Argentiny. V ročníku 2021 na nás čekají čtyři novinky v podobě Estonska, Chorvatska, Belgie a Španělska. Na výběr bude celkem 52 oficiálních týmů v rámci kategorií WRC, WRC2, WRC3 a Junior WRC.

V kariérním módu si můžete vytvořit svůj vlastní tým a přidat jeho barvy i automobilům v novém editoru. Autoři ze studia KT Racing mluví doslova o hyperrealistickém a ultraprecizním fyzikálním enginu, který má pocit z řízení ve WRC 10 opět posunout na další úroveň. Tým nás láká také na denní a týdenní výzvy i kluby, v rámci nichž můžeme poměřovat své schopnosti.

Pokud nás trochu znáte, asi tušíte, že právě na historická auta a závody slyším. Jinak se ale sluší říct, že hra vypadá zajímavě i z jiných důvodů. KT Racing sice nejsou Codemasters, ale v posledních letech šlo hodnocení jejich her ze série WRC nahoru. Stejné studio teď pracuje také na hře Test Drive Unlimited Solar Crown, o níž bychom se v nadcházejících dnech měli rovněž dozvědět něco nového.

WRC 10 vyjde 2. září. Titul míří na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series a později se objeví rovněž na Switchi.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru