Age of Empires IV, Xbox Game Studios, První souvislé záběry z Age of Empires IV jsou tady

První souvislé záběry z Age of Empires IV jsou tady

Vývojáři představili některé národy a všechny epochy. Hra dorazí už letos na podzim

Zdroj: Microsoft
10. 4. 2021
Název: Age of Empires IV Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 28. 10. 2021

Už v polovině března lákal Microsoft na speciální stream, v rámci kterého sliboval promluvit o sérii Age of Empires, zejména pak o připravovaném čtvrtém díle. Akce připadla na dnešní večer, a jak Microsoft slíbil, tak se i do puntíku stalo. Po představení Age of Empires IV už v roce 2017 jsme první skutečné záběry mohli sledovat teprve o dva roky později, nyní se ovšem tým z Relic Entertainment konečně pochlubil souvislými ukázkami, na nichž můžeme sledovat nejen pokrok v jednotlivých epochách, ale také první národy a střípky z připravované historické kampaně týkající se Normanů. Co víc, Age of Empires IV má dorazit už na podzim – hrát se bude na PC prostřednictvím Steamu či Microsoft Storu s tím, že hra bude pochopitelně v den vydání dostupná také na Game Passu.

Výše přiložené video je nejdelším prezentovaným úsekem ze hry, který se objevil v rámci akce nazvané Age of Empires Fan Preview. Vývojáři nad rámec pohledu přímo do vlastních kanceláří spíše nemluvili a nechali hráče vychutnat líbivou grafiku, známé tóny oblíbeného soundtracku i mechanismy, které se postupně objevovaly v předchozích dílech. Ve videu tak můžete sledovat průlet historií od středověku, přes feudální období a věk hradů, až po období imperiální, tedy velmi podobně, jako tomu bylo v případě druhého dílu. Co se týče zastoupených civilizací, AoE IV jich nabídne osm, přičemž na záběrech hlavního videa byly čtyři – Angličané, Číňané, Mongolové a sultanát Dillí. Z videa jsou patrné rozdíly v architektuře či dostupných jednotkách, zvláštními schopnosti Mongolů a příslušníků sultanátu je možnost sbalit si své vesnice a rozbít je jinde, resp. využívat útočné slony.

Typy jednotek budou v podstatě shodné, vývojáři ale naznačili, že i s ohledem na automaticky generované mapy budou hráči nacházet při hraní za jednotlivé národy výhody i nevýhody a tento aspekt by je měl vybídnout k opakovanému či setrvalému hraní

Na konto civilizací pak vývojáři vyjádřili touhu, nabídnout hráčům co nejpestřejší skladbu a jedinečnou hratelnost, což by – doufejme – neměl být zásadní problém. Jistě, typy jednotek budou v podstatě shodné, vývojáři ale naznačili, že i s ohledem na automaticky generované mapy budou hráči nacházet při hraní za jednotlivé národy výhody i nevýhody a tento aspekt by je měl vybídnout k opakovanému či setrvalému hraní. Pomoci tomu mají i historické kampaně, které poslouží coby příběhová část pro jednoho hráče. Hned na startu budou k dispozici čtyři, dnes jsme se dozvěděli o první z nich, která se týká Normanů. Vývojáři současně slíbili, že hráče chtějí trochu vzdělávat a za tímto účelem budou kampaně obsahovat krátké historické dokumenty, sloužící pro ukotvení v dané epoše a konfliktu.

Poslední zajímavosti se pak týkaly soubojů, s nimiž se v ukázkách rozhodně nešetřilo. Využít budete moci například speciální stealth jednotky, které nepřítel neuvidí a při troše štěstí vám vpadne do připravené léčky. Bojovat se bude ale samozřejmě i na otevřených polích, stejně jako na hradbách vlastních pevností, což v nové grafice vypadá opravdu k světu. Stačí tedy vydržet do podzimu, a pokud půjde všechno podle plánu, vytoužené pokračování téhle legendární série bude konečně tady. A malý tip na závěr – pokud se chcete podívat na celý stream ze záznamu, sledování je o to příjemnější, protože video obsahuje oficiální české titulky.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru