Fallout 76, Bethesda Softworks, První raid pro Fallout 76 dorazí už v průběhu srpna

První raid pro Fallout 76 dorazí už v průběhu srpna

Mezi další chystané novinky patří privátní servery a nová mapa pro battle royale

29. 7. 2019
Název: Fallout 76 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 14. 11. 2018

Tento podzim obdrží Fallout 76 dosud největší aktualizaci jménem Wastelanders. Její obsah jsem podrobněji přiblížil již v polovině června, stejně jako ty ostatní rozsáhlé updaty ale bude přicházet po částech. A jak vyplynulo z panelu na aktuálním QuakeConu, na některé věci se mohou hráči těšit již v následujících týdnech. Bethesda toho aktuálně stihla naslibovat hodně. Kromě přiblížení některých z chystaných novinek hry je tím nejzajímavějším to, že již 20. srpna do hry dorazí první raid.

Raid až pro čtyři hráče již v sprnu

Ten se bude odehrávat ve Vaultu 94 a do toho se budou moci vydat a lovit nepřátele i speciální kousky výbavy až čtyři hráči naráz. Nicméně dle zástupců Bethesdy nebude problém to zkusit i sólo. Tedy alespoň z technického hlediska, jinak to problém bude, a to zejména z pohledu obtížnosti. Ať už tak či onak, odměnou budou hráčům speciální sety brnění, jejichž kompletní poskládání zabere více než jediný pokus. Ukázku jednoho takového brnění můžete vidět v poutacím obrázku, jde o klasickou těžkou zbroj přezdívanou power armor, která je ale v rámci podpory stealth porostlá rostlinami.

Vedle bohatších odměn slibuje Jeff Gardiner z Bethesdy také to, že minimálně ten první raid bude obsahovat dost logických hádanek a nebude pouze o akci. Při kooperaci tedy hráči zapojí i mozkové závity. Na výběr bude více stupňů obtížnosti s tím, že náročnější úroveň přináší také časovač. A k vyzkoušení to všechno bude již brzy – první raid dorazí již 20. srpna, ty další prý budou následovat nedlouho poté.

Nová mapa pro battle royale

Vlastní variace na battle royale režim jménem Nuclear Winter je sice stále ještě v betaverzi, nicméně již brzy bude tento mód rozšířen o novou mapu. Ta ponese jméno Morgantown a slibuje obsahovat různorodé lokace, mezi něž patří například letiště, univerzita Vault-Tecu, radioaktivní jezero propůjčující speciální schopnosti a také dosud nejvyšší bod v Appalachii. Větší vertikální ražení mapy by mohlo přinést různorodější souboje, vedle toho ale nebudou chybět také perličky typu nové potvory spjaté s daným regionem mapy.

Navrch Bethesda také slibuje novinku v případě přidělení dvojice stejných perků. V takové situaci hráči obdrží bonus do příštího zápasu v podobě možnosti obejít náhodný výběr a jeden perk si vybrat. Bohužel ale v případě aktualizací Nucler Winter ještě neznáme datum vydání.

Privátní servery a další drobnosti

Z těch menších věcí Bethesda nadále slibuje nové zbraně a s nimi i příchod souvisejících perků. Chybět nebudou ani nové potvory, mezi něž patří kupříkladu vznášející se bestie zvané floaters (ti byli přítomni už v původních dvou dílech série) a nakonec také privátní servery. V souvislosti s těmi přislíbili Chris Mayer a Jeff Gardiner následující: “Privátní servery přijdou dříve, než si myslíte. Více k tomu ale zatím neřekneme.” Tak to vidíte. Dorazí brzy, ale opět jsme bez konkrétního data vydání. Jakékoli bližší informace ještě bohužel nezazněly ani na adresu testovacích serverů, po kterých hráči delší dobu volají. Vývojáři nicméně přislíbili větší ochranu před chybami v případě vypouštění nových patchů. Zda to bude znamenat právě i příchod testovacích serverů, to teprve uvidíme.

 

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru