Zaklínač (seriál), První dojmy ze seriálu Zaklínač od Netflixu jsou tu

První dojmy ze seriálu Zaklínač od Netflixu jsou tu

Vybraní šťastlivci už viděli pět epizod a podělili se o své postřehy. Chválí akci i obsazení

28. 11. 2019

Na internetu, konkrétně na sociálních sítích, se začaly objevovat první dojmy z nového seriálu Zaklínač. První sezóna bude mít premiéru 20. prosince a do té doby musíme čekat i na plnohodnotné recenze, na které se vztahuje embargo podobně jako u her. Nicméně vybraní kritici, kteří měli možnost podívat se na prvních pět epizod, mají možnost podělit se alespoň o letmé dojmy. Samozřejmě bez spoilerů.

Pokud se zatajeným dechem očekáváte, zda nová adaptace proslulého literárního díla dopadla dobře, první ohlasy naznačují, že můžete s úlevou vydechnout. Aniž bychom jednotlivě tlumočili každý tweet konkrétních autorů, bude lepší podívat se na všeobecné postřehy. Asher Elbein například chválí obsazení a tempo seriálu. Shana O’Neil píše, že představitel hlavní role Henry Cavill nikdy nebyl její typ, ale v první epizodě se jí zjevně líbil. Další diváci zase chválí choreografii soubojů a jejich syrovost. V tom se shoduje celá řada z nich.

Kritici chválí Henryho Cavilla s tím, že se do role skutečně vžil, jak autoři slibovali.

Kelsey Johnston je z projekce také nadšená, zatímco Will Franklin přiznává, že byl jako obrovský fanoušek původních knížek na pochybách. Filmaři ale podle něj zvládli svůj úkol skvěle a také on oceňuje podobně jako mnozí další kolegové obsazení. Jmenovitě Henryho Cavilla, okolo nějž se zpočátku vznášelo nad hlavami fanoušků mnoho otazníků. Toho chválí i další kritici s tím, že se do role skutečně vžil, jak autoři slibovali.

Pochvalu si vysloužili filmaři i za kulisy, kostýmy a zvláštní efekty. Objevují se vzkazy, že je moc dobře, že seriál má už nyní schválenou druhou sezónu. Pokud jsme se prý obávali, že Zaklínač bude působit lacině, máme být klidní. Už zmíněné akční scény prý dokáží zastínit i atraktivní souboje ve Hře o trůny. Aymeric Parthonnaud prozradil, že ho seriál rozesmál i rozplakal a ukázal mu ty nejlepší souboje s mečem, jaké kdy viděl.

Akční scény jsou údajně velmi krvavé a připomínají seriál Spartakus.

Jeffrey Harris je jedním z těch, kteří kromě Cavilla chválí i Anyu Chalotru, která hraje Yennefer. Přiznal, že byl velmi skeptický, když byla do této role obsazena, ale prý naprosto rozdrtila všechny jeho obavy. Do role podle něj dává vše. John Spartan Nguyen prozradil, že akční scény jsou velmi krvavé a připomněly mu seriál Spartakus.

Pro jistotu ještě jednou zdůrazňujeme, že vybraní šťastlivci měli možnost podívat se na pět z celkových osmi epizod první sezóny. Ta další dostala ještě před premiérou seriálu zelenou. Zaklínač od Netflixu má mít u nás dokonce český dabing, tak snad první ohlasy nepřehání a dočkáme se skutečně povedené adaptace.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru