První detaily o battle royale módu v Battlefieldu V

První detaily o battle royale módu v Battlefieldu V

Režim Firestorm bude dostupný 25. března, hráči v něm budou plnit úkoly jako v Conquestu

14. 3. 2019

Od uvedení traileru This is Battlefield V loni v září jsme s určitostí věděli, že se hra dočká battle royale módu nazvaného Firestorm. Do dnešního dne jsme ale mohli pouze spekulovat nad hrstkou kusých informací, které zaznívaly od samého začátku a jediné, co trochu rozčeřilo stojaté vody, byl údajný únik tutorialového videa. To se stalo minulý týden a z množících se náznaků bylo jasné, že se vývojáři z EA DICE opravdu přiblížili k tomu, že Firestormem konečně vybaví základní hru. Dovršení velkého očekávání přichází dnes – k dispozici je pěkně střižený trailer a další zajímavé detaily.

Nejdříve ale k samotnému videu, které za necelé dvě hodiny od svého uvedení posbíralo bezmála 200 000 zhlédnutí a převážně pozitivní komentáře. Ostatně, nálada celého videa připomíná nenucený humor oblíbeného Bad Company a traktor, kterým se navzájem přejíždí čtyřčlenné jednotky, se stal hitem. Vývojáři se nicméně snaží věrně zachytit atmosféru, která panuje v ostatních battle royale hrách a zdá se, že tentokrát to u hráčů prochází. V ukázce nechybí ani vrtulník – konkrétně německý Flettner Fl 282 – o kterém jsme mluvili minulý týden v novinkovém souhrnu, plejáda zbraní, další vozidla a ohnivá stěna, která bude hráče popohánět ke středu bojiště. Kromě data uvedení – 25. března – se však z videa nedozvíte nic dalšího, DICE nicméně aktualizovali oficiální stránky hry, a tak se do detailů ponořit přeci jen můžeme.

V první řadě je nutné zastavit se u toho, v kolika hráčích bude možné Firestorm hrát. Celkové číslo je dané – 64 – stále ale není úplně zřejmé, jestli to vždycky budou muset být čtyřčlenné skupiny, o nichž mluvili vývojáři už minulý rok. Informace jsou totiž protichůdné a na oficiálních stránkách se jednou uvádí, že bojovat o přežití bude 16 družstev a jednou, že to bude 16 družstev až pro čtyři hráče. V souvislosti s informacemi ze zmiňovaného videa, které uniklo minulý týden, se přitom mluvilo o variantách pro jednoho, dva i čtyři hráče a zprávu se zatím nepodařilo ověřit, ačkoliv z ní spoustu médií vychází a bere ji jako potvrzenou.

Co se týče mapy, vývojáři o ní pochopitelně mluví jako o dosud největší lokaci v historii série, zasazeno do kontextu se máme připravit na plochu přibližně desetkrát větší než mapa Hamada. Podobně jako v ostatních multiplayerových módech ji budete moci náležitě ničit a využívat všeho, co nabízí, ve svůj prospěch. Kromě budov a přírodních překážek tím máme samozřejmě na mysli plejádu vozidel, ke kterým se budete moci dostat buďto klasicky – jednoduše tak, že je na mapě objevíte – anebo po ubránění vyznačené kóty, podobně jako v módu conquest. Pro  Firestorm by to mohl být klíčový prvek, pomocí kterého se odliší od konkurence, a jak je vidět v závěru nového traileru, vývojáři si toho jsou plně vědomi. Pokud se totiž dokážete ubránit před ostatními, můžete ukořistit i tank a získat pro sebe poměrně velkou výhodu. Ani tak byste ale neměli být nezranitelní a sami vývojáři na stránkách hry upozorňují, že váš postup bude podléhat neustálému kritickému zhodnocování nastalé situace.

Kromě budov a přírodních překážek tím máme samozřejmě na mysli plejádu vozidel.

Kromě vozidel se pak budete moci na konkrétních místech dostat také k lepší výbavě, tedy zejména ke zbraním a výstroji, podobně jako u konkurenčních titulů, a samozřejmě přitom budete muset dávat pozor na postupující ohnivý val. Ani ve Firestormu ale krátké zdržení mimo zónu nebude znamenat automatickou smrt – sice začne vaše postava hořet, ale chvíli by měla zvládnout ohnivé peklo přestát. Soudě podle reakcí se tedy přístup Criterionu a DICE hráčům zamlouvá, otázkou ale samozřejmě je, jestli hra opravdu dokáže konkurovat ostatními titulům a jestli pro Firestorm není už pozdě. Ačkoliv bude oslovovat trochu jiné publikum, než ostatní tituly, jde o schopnost oslovit právě tu skupinu, která se svým zájmem překrývá.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru